Coraz mniej czasu na złożenie PIT-a

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

30 kwietnia coraz bliżej, a jak wszyscy dobrze wiemy jest to końcowy termin, jaki mamy na rozliczenie się z właściwym dla naszego miejsca zamieszkania Urzędem Skarbowym z osiągniętych przez nas w ubiegłym roku dochodów. Część podatników zapewne złożyła już swoje zeznania, jednak spora część czeka z tym na ostatnia chwilę. Dla takich właśnie osób doskonałą okazją do odwiedzenia skarbówki może okazać się ?Dzień Otwarty? w fiskusie, który zaplanowano na ostatnią sobotę kwietnia. Tego dnia kraśnicki fiskus czynny będzie w godzinach od 8.00 do 13.00.

 

- Tego dnia nasi pracownicy przyjmować będą zeznania podatkowe za rok 2010 oraz udzielać informacji o sposobie wypełniania formularzy ? informuje Ewa Lipiec, zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Kraśniku.

Ponadto by wszystkim zainteresowanym umożliwić terminowe rozliczenie się z podatku w ostatnich dniach składania zeznań przedłużone zostały godziny otwarcia urzędu. Dokumenty przyjmowane będą odpowiednio w dniach 26 - 29 kwietnia 2011 r. Ostatecznym terminem na złożenie swojego PIT-u będzie także 2 maja 2011 r. Można będzie to załatwić w godzinach od 7:30 do 18:00.

Przypominamy również o możliwość rozliczenia się przez Internet bez konieczności posiadania kwalifikowanego podpisu. Formularze można pobrać ze strony www.e-deklaracje.gov.pl Zachęcamy zatem do skorzystania z tej możliwości uporania się z rozliczeniem, jak również z pozostałych proponowanych przez nasz urząd. Justyna Cieślicka