Henryk Flis Lokalnym Liderem

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

flis
Henryk Flis został lokalnym liderem w konkursie LGD
22 grudnia 2011 roku w pensjonacie ?Biała Róża? w Kraśniku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na Lokalnego Lidera 2011. Konkurs organizowany przez Lokalną Grupę Działania Ziemi Kraśnickiej ma na celu promocję i nagrodzenie osób aktywnie, ale i bezinteresownie działających na rzecz lokalnego środowiska.

? W tym roku do konkursu zgłosiło się 5 osób ? wyjaśnia Wioletta Wilkos, prezes Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej. - Decyzję podjął Zarząd Lokalnej Grupy działania, który jest inicjatorem i organizatorem konkursu ? dodaje Wilkos.
Lokalnym Liderem 2011 roku został Henryk Flis z Trzydnika Dużego. Nauczyciel biologii, działający kilkadziesiąt lat na rzecz swojego lokalnego środowiska. Ma on na swoim koncie wiele osiągnięć, m.in.  od 30 lat jest opiekunem szkolnego koła Ligi Ochrony Przyrody; od 1982 r. organizuje zimową pomoc zwierzętom, a od 1995 r. koordynuje szkolną akcję sprzątania świata. Ponadto bierze udział w kampanii ?Ochrona źródeł wody? i aktualnie, wraz z uczniami, opiekuje się 36 źródłami. Od 2006 roku Henryk Flis współpracuje z ogólnopolskim towarzystwem ochrony ptaków, a od kilkunastu lat organizuje wiosenną akcję pt. ?W młodości sadźcie drzewa?. Co więcej, od 2008 roku organizuje ferie zimowe dla kilkudziesięciu gimnazjalistów. Prowadził również dwugodzinne niedzielne zajęcia rekreacyjno-sportowe pt. ?Lepiej w piłkę grać niż palić, pić lub ćpać?.
Drugie miejsce w konkursie zajął Kazimierz Maciąg, mieszkaniec gminy Wilkołaz. Od 2000 roku jest on prezesem klubu sportowego Unia Wilkołaz. Od 12 lat działa na rzecz tego klubu całkowicie bezinteresownie i społecznie. 
Trzecie miejsce zajęła Lila Kaczor, mieszkanka gminy Annopol. W 2008 roku Kaczor zainicjowała stowarzyszenie kobiet aktywnych w Bliskowicach. Jest prezesem tego stowarzyszenia i jednocześnie autorem wielu projektów realizowanych ze środków Unii Europejskiej .
Jak zapowiadają organizatorzy, kolejny konkurs na Lokalnego Lidera odbędzie się w roku 2012.