Stróża: Budują nową przychodnię

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

przychodnia_stroza
Trwa budowa przychodni zdrowia w Stróży
Budowa przychodni zdrowia w Stróży to kolejna z inwestycji, obok modernizacji stadionu sportowego, realizowana przez samorząd gminy Kraśniik. W przypadku obiektu sportowego wykonawca znacznie przekroczył terminy zakończenia prac. Zastrzeżeń nie ma natomiast do firmy, która podjęła się na zlecenie samorządu budowy nowej przychodni w tejże miejscowości.

 - Początkowo chcieliśmy tę inwestycję zrealizować za jednym zamachem, ale nie udało nam się rozstrzygnąć tak skonstruowanego przetargu. Dlatego postanowiliśmy to zadanie podzielić na dwa etapy. Pierwszy z nich, który zakłada doprowadzenie budynku do stanu surowego zamkniętego, właśnie dobiega końca. Drugi, dotyczący wykończenia budynku, ma zostać zrealizowany do końca maja roku przyszłego  ? informuje Mirosław Chapski, wójt gm. Kraśnik.

Budynek w którym obecnie mieści się przychodnia w Stróży od początku nie spełniał norm jakim podlegają placówki opieki zdrowotnej. Do nowej roli został zaadaptowany przed wielu laty z siedziby gromadzkiej rady narodowej. A w ostatnich latach wymogi jeśli chodzi o wielkość i funkcjonalność takiego obiektu zostały jeszcze bardziej zaostrzone.

 


Przeczytaj też:
Stróża: Dziś rusza wystawa gołębi pocztowych- Na dostosowanie starej przychodni do tych norm nie było szans. Nawet gdybyśmy wypowiedzieli umowę rodzinie lekarza, która zajmuje piętro budynku i zwiększyli w ten sposób dostępną powierzchnię, to i tak by nam to niewiele dało, bo z kolei klatka schodowa jest tam za wąska. Ponadto jest tam wysoki poziom wód podskórnych, do środka dostaje się wilgoć. Inwestowanie w ten budynek było więc bezcelowe ? dodaje wójt Chapski.
Wstępnie stary budynek, po zakończeniu nowej inwestycji, planowany jest na sprzedaż. Samorząd liczy, że komuś może on się przydać do innych niż medyczne celów.