Rey Christmas, czyli nauczyciele z "Reja" śpiewają "Dzień jeden w roku". Wideo

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Życzenia można składać na bardzo różne sposoby. Nauczyciele z kraśnickiego Zespołu Szkół nr 2 im. Mikołaja Reja postanowili zrobić to śpiewająco i nagrali świąteczną piosenkę.

Zaczęło się od pomysłu Elżbiety Zapalskiej zdradzonego wąskiemu gronu. Gdy okazało się, że idea jest sensowna, rozpoczęły się konkretne działania.

- Wymagały one pewnej „konspiracji”. Zależało nam na tym, by przygotować niespodziankę dla dyrekcji, naszych koleżanek, kolegów i uczniów (którzy do projektu zostali zaangażowani niejako z zaskoczenia) oraz możliwie najszerszego grona odbiorców – mówi Elżbieta Zapalska.

- Mamy wspaniałych współpracowników. Nagranie samej piosenki do fantastycznie zaaranżowanej przez Tomasza Grębskiego muzyki, który zajął się jednocześnie realizacją dźwięku, dało nam wiele radości – przekonuje Andrzej Bownik.

- Całość pięknie sfilmował Andrzej Bownik, który zrealizował jednocześnie niezwykły wideoklip – dodaje z kolei Tomasz Grębski.

 Okazało się, że wiele osób w Zespole Szkół nr 2 lubi i chce śpiewać.

- Zwłaszcza – jak w utworze – „gdy jesteśmy wszyscy razem”. Naszym celem było przekazanie pięknego świątecznego i noworocznego przesłania pokoju, radości, jedności. Za wspólne działanie wszystkim zaangażowanym w realizację projektu serdecznie dziękujemy - mówią pomysłodawczyni i twórcy teledysku.

Jaki jest efekt podjętych działań? Zobaczcie sami. Naszym zdaniem bardzo dobry.