Krok bliżej do budowy warsztatów przy Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku

Aktualności
Czcionka

Wśród inwestycyjnych priorytetów powiatu kraśnickiego na ten rok jest między innymi budowa szkolnych warsztatów przy Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku. Wniosek o wsparcie tego zadania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego właśnie pozytywnie przeszedł ocenę formalną.

A to z kolei oznacza, że, choć co prawda nie ma jeszcze oficjalnej decyzji kto dotacje dostanie, to nasi urzędnicy już mogą powoli szykować się do przetargu w tym zakresie. Wszystkie wnioski złożone na konkurs dotyczący szkolnictwa zawodowego opiewają bowiem w sumie na mniejszą kwotę niż ta zabezpieczona w ramach programu.

- Bardzo cieszę się z takiej oceny wniosku złożonego przez powiat. To przybliża nas do otrzymania dotacji. Jest to o tyle istotne, że budowa warsztatów szkolnych jest jedną z najważniejszych naszych inwestycji w tej kadencji - mówi starosta kraśnicki Andrzej Maj.

Całkowity koszt realizacji tego projektu wstępnie szacowany jest na nieco ponad 6 mln zł. Dotacja o jaką wnioskuje powiat to 3 mln zł. O takie maksymalnie wsparcie można było występować.

- W ramach projektu do budynku szkoły, w miejscu gdzie obecnie są korty tenisowe, ma zostać dobudowana hala warsztatowa o powierzchni około 2 tys. m kw. Zmodernizowana i dostosowana do potrzeb sal lekcyjnych zostanie także świetlica szkolna. Projekt obejmuje ponadto zakup wyposażenia, w tym maszyn i urządzeń, do warsztatów - informuje Mateusz Kaproń, kierownik kierownik Wydziału Budownictwa, Inwestycji, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego.

 Obok naszego wniosku pozytywną ocenę przeszły jeszcze 22 inne projekty. Odrzuconych zostało 3. Pełną listę zaakceptowanych i odrzuconych inwestycji można odnaleźć tutaj.

 

Na zdjęciu miejsce gdzie ma stanąć hala warsztatowa. foto PB