Powiat kraśnicki uzgodnił wspólne inwestycje drogowe z miastami i gminami

Aktualności
Czcionka

W minioną środę (4 stycznia), podczas spotkania w Starostwie Powiatowym, władze powiatu uzgodniły z burmistrzami i wójtami z naszego terenu jakie inwestycje będą wspólnie realizować w tym roku. Chodzi o remonty na drogach powiatowych. Ich kosztami, podobnie jak w latach poprzednich, samorządy podzielą się po połowie. W kilku przypadkach do zaplanowanych prac dołoży się także Nadleśnictwo Gościeradów.

- Na ten cel przeznaczymy z budżetu powiatu co najmniej 1,5 mln zł. Liczymy na to, że w styczniu rady gmin i miast podejmą stosowne uchwały, abyśmy mogli jak najszybciej ruszyć z przetargami na remonty i naprawę nawierzchni dróg w powiecie kraśnickim - mówi starosta Andrzej Maj.

O jakie inwestycje chodzi? W mieście Kraśnik będą to remonty al. Niepodległości (od ul. Urzędowskiej do Inwalidów Wojennych) oraz ul. Oboźnej (od ul. Lubelskiej do DPS). W gminie Annopol modernizowane mają być odcinki dróg w miejscowościach Wymysłów, Bliskowice, Grabówka oraz Borów, natomiast w mieście i gminie Urzędów drogi w Bobach (od kościoła do cmentarza) oraz w Bęczynie. W gminie Dzierzkowice remontowana będzie droga Dzierzkowice – Ludmiłówka, a w gm. Gościeradów drogi w Marynopolu, Szczecynie, Salominie oraz odcinek trasy Liśnik – Księżomierz. W gminie Kraśnik zaplanowano prace remontowe na drogach w Podlesiu i Kolonii Stróży (ul. Różana), w gminie Trzydnik Duży na drogach w Owczarni i Trzydniku Małym, a z kolei w gminie Zakrzówek ekipy remontowe pojawią się na drogach w Majdanie Grabina, Zakrzówku Wsi i Zakrzówku Nowym.

Warto także przypomnieć, że to tylko część inwestycji na drogach powiatowych jakie mają być realizowane w tym roku. Kilka zadań finansowanych będzie dzięki pozyskanym środkom z funduszy zewnętrznych (PROW, schetynówek, RPO). W sumie modernizacją ma być objętych w tym roku 50 km dróg powiatowych.

  

Na zdjęciu droga między Ludmiłówką a Dzierzkowicami.