Kraśnik Segreguje Odpady. Edukacja przez zabawę na miejskim pikniku

Aktualności
Czcionka

W sobotę 17 czerwca Urząd Miasta zaprasza na Piknik Ekologiczny pn. „Kraśnik Segreguje Odpady”. Od godziny 12.00 do 17.00 w Parku św. Jana Pawła II w Kraśniku czekają na wszystkich atrakcje, przygotowane przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta.

Głównym celem imprezy jest promocja zasad ekologii oraz zdrowego stylu życia. W programie imprezy znalazły się m.in. występy artystyczne, zabawy ruchowe oraz edukacja przyrodniczo-leśna. Organizatorzy przewidzieli konkursy z nagrodami i zaangażowanie najmłodszych w animacje związane z tematyką segregacji odpadów, w myśl zasady „nauka przez zabawę”. Ponadto będzie prowadzona zbiórka karmy dla bezdomnych psów i kotów dla fundacji „Otwórz dla nich drzwi swojego serca”, a także baterii i drobnego sprzętu elektrycznego na stoisku firmy Ekoland.

- Takie wydarzenie to doskonała okazja, by przypomnieć, że budowa nowoczesnego systemu gospodarki odpadami to jedno z nowych ale bardzo ważnych zadań samorządu. Wytwarzanie odpadów staje się coraz poważniejszym problemem nie tylko w skali Miasta, ale i świata. Głównym problemem jest zapewnienie odpowiednich poziomów odzysku i recyklingu odpadów - tłumaczy burmistrz Mirosław Włodarczyk. - Kluczem do budowania współpracy z mieszkańcami na rzecz segregacji jest sprawny przepływ informacji i rozwój świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa, które staramy się realizować m.in. poprzez akcje informacyjne i pikniki ekologiczne.

Na pikniku najmłodsi zobaczą też przedstawienie o tematyce ekologicznej.  Grupa teatralna, która je wykona będzie też animatorem zabaw.

Piknikowi towarzyszy miasteczko ruchu drogowego, które zlokalizowane będzie na placu targowym. Tam też odbędą się pokazy samochodów –ciężarówki do odbioru odpadów firmy Ekoland, wozu strażackiego oraz autobusu MPK.

Sponsorem pikniku jest firma Ekoland, a partnerami: MPK Kraśnik, Kraśnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, OSP Kraśnik oraz Nadleśnictwo Kraśnik.