Dobra wiadomość dla rowerzystów. Usuwają obrzeża przecinające chodnik i ścieżkę rowerową na Granicznej.

Aktualności
Czcionka

Budowa ulicy Granicznej to z pewnością jedna z ważniejszych inwestycji jeżeli chodzi o sieć drogową w Kraśniku na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Niestety przy budowie jej środkowego i zachodniego odcinka popełniono co najmniej dwa poważne błędy. Pierwszy to bardzo duża liczba studzienek kanalizacyjnych w drodze, a drugi to złe umiejscowienie obrzeży przy budowie chodnika i ścieżki rowerowej po północnej stronie ulicy. O drugim z problemów za jakiś czas będziemy mogli zapomnieć.

Na złe wykonanie chodnika i ścieżki rowerowej przy ulicy Granicznej między ul. Krasińskiego a Wyspiańskiego od wielu lat narzekają przede wszystkim rowerzyści. Poprzecinane są one licznymi wjazdami na posesje przy budowie których wstawiono obrzeża. Jadąc rowerem można się więc czuć trochę jakby co chwilę przejeżdżało się przez torowisko. I chodzi w tym wypadku nie tylko o komfort jazdy, ale możliwość przebicia dętki, uszkodzenia roweru.

Problem ten podnoszony jest od wielu już lat. Między innymi przez miejskich radnych. Pojawiały się postulaty, by ten trakt pieszo-rowerowy gruntownie zmodernizować poprzez zastąpienie kostki brukowej na ścieżce rowerowej nawierzchnią asfaltową. To wymagałoby jednak sporych nakładów finansowych. Na razie nie udało się wygospodarować w budżecie miasta pieniędzy na ten cel.

Na szczęście nie oznacza to jednak, że urzędnicy odłożyli tę kwestię zupełnie na półkę. Od kilku dni na ulicy Granicznej pracuje ekipa remontowa, która usuwa obrzeża przecinające chodnik i ścieżkę rowerową i miejsca te uzupełnia kostką. Dzięki temu komfort korzystania ze ścieżki rowerowej zdecydowanie się poprawi.