Kraśnik segreguje odpady. Na pikniku mieszkańcy uczyli się jak to robić

Aktualności
Czcionka

Od przyszłego roku zmienia się system segregacji śmieci. Odpady będą dzielone na 5 pojemników lub worków. Z tymi zmianami związany był piknik ekologiczny jaki Urząd Miasta zorganizował w sobotnie popołudnie w parku św. Jana Pawła II.

Było dużo dobrej zabawy. Wiele osób wzięło udział w grze przestrzennej w której można było wygrać atrakcyjne eko-nagrody. Na miejskich kwietnikach dzieci sadziły kwiaty. Firma Ekoland, która była głównym sponsorem imprezy, zbierała zużyte baterie. Zaprezentowała także swoje śmieciarki.

Każdy mógł się dowiedzieć o nowym systemie segregowania odpadów: otrzymać ulotkę, która wyjaśnia zmiany, czy porozmawiać z urzędnikami z wydziału, który odpowiada za tę działkę w Urzędzie Miasta.

Na imprezie można było także spróbować zdrowej żywności, powspinać się, zajrzeć do miejskiego autobusu czy strażackiego wozu. Swoje stoiska miały także m.in. ogrody działkowe, Nadleśnictwo Kraśnik i Rada Kobiet Powiatu Kraśnickiego ze swoimi smakołykami.

Dzieci bawiła - ale też edukowała jeśli chodzi o segregację śmieci – specjalna grupa teatralna, organizując zabawy, konkursy i interaktywne przedstawienie.

„Bawiono się” także odpadami. Dzieci konstruowały m.in. z zużytych opakowań różne postacie. Jak można zobaczyć na naszych zdjęciach dzieciaki popisały się w tej zabawie sporą inwencją za co nagrodzili ich organizatorzy.

Zapraszamy do fotogalerii z eko pikniku.