FML namawia do oddawania krwi. Dla uczestników akcji atrakcyjne upominki

Aktualności
Czcionka

Tradycyjnie w wakacje, czyli w okresie w którym zapotrzebowanie na krew zdecydowanie wzrasta, do krwiodawstwa zachęca kraśnickie Forum Młodych Ludowców. Ci którzy wezmą udział w sierpniowej akcji mają szansę na atrakcyjne upominki, między innymi karty z podpisami polskich skoczków narciarskich, piłkę autografem prezesa PZPN Zbigniewa Bońka oraz płyty i koszulki od zespołu Pawkin.

FML z powiatu kraśnickiego akcję krwiodawstwa organizuje już po raz 17. W tym roku odbędzie się ona w terminie od 7 do 11 sierpnia.

- Krew będzie można oddawać w kraśnickim oddziale terenowym lubelskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który mieści się przy al. Niepodległości 25. Akcję organizujemy w wakacje, czyli w czasie gdy zapotrzebowanie na krew wzrasta. Z tego co wiemy niedobory w magazynach dotyczą przede wszystkim krwi grupy A Rh+, 0 Rh+ i 0 Rh-, ale zapraszamy oczywiście także osoby z innymi grupami krwi – mówi Jerzy Kazula, prezes Forum Młodych Ludowców w powiecie kraśnickim.

Organizatorzy akcji postarali się o dodatkową zachętę do tego, by podzielić się „darem życia”.

- Dla pierwszych krwiodawców, którzy zgłoszą się oddać krew i poinformują, że borą udział w naszej akcji, mamy między innymi karty z autografami zawodników i trenerów polskiej kadry skoczków narciarskich. Wśród uczestników naszego przedsięwzięcia mamy również do rozlosowania m.in. piłkę z autografem Zbigniewa Bońka, płyty zespołu Pawkin z autografami, koszulki zespołu Pawkin oraz plakat zespołu Lemon z autografami jego członków przekazany przez starostę Andrzeja Maja – informuje Jerzy Kazula.

Zachęcamy do udziału w akcji.