Koncerty, wystawy, konkursy, zawody. Dni Annopola 2017 za nami. Foto, Wideo

Aktualności
Czcionka

Świętowanie mieszkańcy nadwiślańskiego grodu rozpoczęli w zasadzie tydzień wcześniej, bo już 23 lipca w kościele pw. św. Joachima i Anny odbyła się msza św. w intencji mieszkańców. Większość wydarzeń związanych z Dniami Annopol miała jednak miejsce w miniony weekend. Muzyczną gwiazdą niedzielnej części świętowania był zespół Big Cyc.

Pierwszy punktem sobotniej (29 lipca) części Dni Annopola były zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Annopola. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 34 specjalistów od „moczenia kija”, w tym 4 juniorów. Wyróżnienia i nagrody dla najlepszych wręczono, podobnie jak to miało miejsce w przypadku „Lotu Konkursowego Gołębi Pocztowych” o Puchar Burmistrza oraz konkursów ogłoszonych przez annopolskie Centrum Kultury w związku z trwającym „Rokiem Rzeki Wisły”, podczas niedzielnej części imprezy (wyniki konkursów będzie można odnaleźć w najbliższych wydaniach gazet Głos Kraśnicki i Goniec Gazeta Powiatowa).

 

 

Właśnie Wisła była głównym tematem pierwszego z Dni Annopola. Na miejskim rynku mówiono między innymi o fascynacji Edwarda Stachury wiślanym brzegiem w okolicach Annopola, o urodzie i walorach przyrodniczych Małopolskiego Przełomu Wisły oraz historii mostów na Wiśle. Można było ponadto obejrzeć programu słowno-muzyczny pt. „Szept wiślanego serca”, przygotowanego z wykorzystaniem wierszy lokalnych poetów, a także wystawę fotograficzną Dariusza Zgardzińskiego pt. „Nadwiślańskie impresje” oraz prace zgłoszone na wspomniany już konkurs plastyczno-fotograficzny. Można było je zobaczyć także w niedzielę na stadionie.

 

 

Świętowanie kontynuowano wczoraj, ale, jak już wspomnieliśmy, na annopolskim stadionie. Oficjalnie Dni Annopola otworzył burmistrz Wiesław Liwiński, który przybliżył także co dzieje się i będzie się w najbliższych miesiącach działo na terenie gminy pod względem inwestycyjnym. Pomoc w pozyskaniu środków na te zamierzenia, w przypadku kilku samorząd stara się o unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego, obiecał radny lubelskiego Sejmiku Marek Kos. Życzenia w imieniu swoim oraz starosty Andrzeja Maja złożył natomiast członek Zarządu Powiatu Stefan Stachula.

Tradycyjnie na scenie podczas niedzielnej części Dni Annopola zaprezentowali się młodsi i starsi artyści spod skrzydeł Centrum Kultury. Duży aplauz wzbudziło między innymi widowisko muzyczne pt. „Dzieci Pana Kleksa” (jego fragmenty poniżej).

 

 

Był także konkurs wiedzy na temat historii Annopol.

O dobre humory publiczności zgromadzonej na annopolskim stadionie zadbał kabaret „Z konopi”. Próbka jego możliwości w naszym materiale wideo.

 

 

Po kabareciarzach scenę opanowali ponownie muzycy. Na rozgrzewkę przed gwiazdą wieczoru zaprezentował, i to bardzo dobrze, zespół Fever ze Stalowej Woli (jeden z utworów w ich wykonaniu poniżej).

 

 

Licznie zgromadzoną na annopolskim stadionie publiczność nie zawiódł także Big Cyc. Grupa grająca nieprzerwanie już niemal od 30 lat zaprezentowała utwory ze swojej najnowszej płyty, jak również swoje starsze, dobrze znane hity.

 

 

Annopolskie świętowanie zakończyła zabawa z zespołem LaVa.

 

Nasze zdjęcia z niedzielnej części Dni Annopola możecie zobaczyć tutaj.