Powiat Kraśnicki. Rekordzista zarobił prawie 30 milionów zł

Aktualności
Czcionka

Rekordzista rozliczający się w kraśnickim Urzędzie Skarbowym w minionym roku zarobił prawie 30 mln zł. W porównaniu do roku ubiegłego można powiedzieć, że jest to milowy krok. W ubiegłym roku największy dochód, jaki uzyskał mieszkaniec naszego powiatu, był na poziomie niespełna 4 mln zł.

W sumie na terenie powiatu 16 podatników wykazało dochód powyżej miliona złotych. To o jednego więcej niż w roku ubiegłym.

- Wszystkie osoby, które zarobiły powyżej miliona złotych, to przedsiębiorcy – informuje Agnieszka Koba, kierownik Działu Obsługi Bezpośredniej w Urzędzie Skarbowym w Kraśniku.

Z przekazanych nam danych wynika, że w tym roku do kraśnickiego Urzędu Skarbowego wpłynęło dokładnie 31 238 zeznań podatkowych. Jak co roku najwięcej podatników z osiągniętych w ubiegłym roku dochodów rozliczyło się na podstawie PIT 37 i PIT 36 . 4 389 zeznań to zeznania z podatkiem do zapłaty, natomiast 20 340 to zeznania z wykazaną nadpłatą podatku.

Cieszy fakt, że potrafimy się dzielić. Ponad połowa z nas, a dokładnie 17 684  podmiotów, swój 1% należnego podatku postanowiło przekazać na rzecz organizacji pożytku publicznego. Te dzięki temu uzyskały kwotę 791 589,90 zł.

- Od 2017 roku podatnicy mogą składać elektronicznie wnioski o sporządzenie zaznania podatkowego przez urząd – tzw. PIT-WZ. Z możliwości tej skorzystały w tym roku 52 osoby – informuje kierownik Koba.

Urzędnicy fiskusa sądzą, że z roku na rok, podobnie jak działo się to z wprowadzoną kilka lat temu możliwością rozliczania się przez internet, liczba ta będzie systematycznie wzrastała.