Grzegorz Mazurek nie będzie już dyrektorem MOSiR

Aktualności
Czcionka

Według informacji jakie uzyskaliśmy umowę rozwiązano za porozumieniem stron. Obecny dyrektor MOSiR Grzegorz Mazurek będzie pełnił swoją funkcję do końca sierpnia 2017 roku. Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji kierował od prawie 17 lat.

Umowa jaką miał Grzegorz Mazurek zostanie rozwiązana z końcem sierpnia tego roku. Ze strony burmistrza potwierdzono nam, że nastąpiło to za porozumieniem stron.

- Nie chcę komentować tej sprawy - powiedział nam pan Grzegorz, który oprócz kierowania miejską spółką, jest jeszcze trenerem pływackiego klubu "Fala" Kraśnik. - Mam nadzieję, że wszystko będzie funkcjonować, choć na pewno nie tak jak do tej pory - mówi Mazurek.

Ostatnio w sportowym środowisku mówiło się o propozycjach jakie z różnych ośrodków sportowych otrzymywał obecny dyrektor MOSiR. Jak nam jednak powiedział nie chce się rozstawać z Kraśnikiem.

- Nie chcę uciekać, bo nie zrobiłem nic złego. Jestem stąd, tu żyłem przez całe życie i dla mnie najważniejsze jest to, co tutaj robię. Nie zamierzam stąd wyjeżdżać. Mam różne propozycje z zewnątrz, ale one mnie nie interesują - powiedział nam Grzegorz Mazurek.

Także władze miasta nie chcą rezygnować ze współpracy z obecnym jeszcze dyrekotrem MOSiR.

- Współpraca z Grzegorzem Mazurkiem w ocenie burmistrza układała się dobrze. Pomimo rozwiązania umowy o pracę, nie zamierzamy kończyć z nim współpracy. Liczymy na to, że będzie ona kontynuowana. W najbliższym czasie wspólnie z samym zainteresowanym wypracujemy inną formę współpracy - skomentowała rzecznik Urzędu Miasta Emilia Łukasik.

Mazurek jest dyrektorem MOSiR od października 2000 roku. Oprócz tego jest trenerem klubu pływackiego Fala Kraśnik,  prezesem Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego i wiceprezesem d/s szkoleniowych Polskiego Związku Pływackiego.