Pomóżmy kupić Cyber-Oko dla Michała, by uwolnić go z więzienia ciała

Aktualności
Czcionka

„Gdy ugrzęznę w swym ciele, ze świadomością Twej bliskości. Czy uwierzysz w me przebudzenie? Czy podasz mi dłoń, pomożesz wyjść...? Trudne wybory czekają Cię dziś... POSTARAJ SIĘ!" - to fragment utworu pt. „Szepty” kraśnickiego zespołu Maszyna. Słowa te dotyczą brata basisty zespołu - Michała Kasprzaka, który w 2005 roku uległ wypadkowi i od tej pory pozostaje w śpiączce, w stanie minimalnej świadomości. Trwa zbiórka środków na Cyber-Oko - urządzenie pomagające w komunikacji osobom w śpiączce i sparaliżowanym.

Do wypadku doszło w 2005 roku we Włoszech, gdzie 39-letni teraz Michał wyjechał do pracy. Według oficjalnych informacji został potrącony przez samochód, ale lekarze mówili, że obrażenia mogły wskazywać na pobicie. Lekarze nie byli w stanie powiedzieć, czy kraśniczanin przeżyje.

Od tamtej chwili kraśniczanin jest w śpiączce.

Najpierw przebywał w szpitalu i w ośrodku rehabilitacyjnych we Włoszech. Gdy udało się w go w końcu przewieźć do Polski, trafił do specjalistycznego ośrodka w Toruniu.

- W toruńskim ośrodku, w którym przebywał do 2014 roku, orzekli stan minimalnej świadomości. Okazało się, że mój syn rozumie, czuje! Jest tam, chociaż zamknięty w pułapce niepełnosprawnego ciała… Dopiero wtedy zrozumiałam, że przez te wszystkie lata Michał słyszał, co mówimy. Nie mógł się odezwać, odpowiedzieć, porozumieć się z nami. Nawet nie mogę wyobrazić sobie tego, jak cierpiał i nadal cierpi, zniewolony przez własne ciało... - mówi jego mama.

 

 

Od kilku lat mężczyzną opiekują się rodzice przy wsparciu starszego syna.

- Robimy wszystko, by Michał mógł być szczęśliwy i w głębi serca mam nadzieję, że jest - na tyle, na ile można być szczęśliwym, gdy jest się zamkniętym w ciele, nad którym nie ma się kontroli. Postanowiliśmy spróbować zdobyć dla niego CyberEye - jedyny sposób, dzięki któremu Michał będzie mógł z nami "rozmawiać". Będzie “mówił” do nas ruchem gałek ocznych! Taki sprzęt jest jednak bardzo drogi, a my przez lata leczenia i rehabilitacji straciliśmy wszystkie pieniądze… Prosimy o pomoc. Tak bardzo chcemy porozumieć się z naszym synem, chociaż po części pozwolić mu uwolnić się z tego więzienia. Wiedzieć, kiedy i co go boli, czy jest smutny, czy się cieszy. CyberEye jest na to jedyną szansą... - informuje mama Michała.

Wszyscy możemy pomóc rodzinie Michała osiągnąć ten cel. Liczy się każda złotówka. Wesprzeć zbiórkę środków na zakup Ceber-Oka można za pośrednictwem Fundacji Siepomaga. Można to zrobić wysyłając sms lub wykonując przelew na konto. Szczegóły jak to zrobić odnajdziecie tutaj.

 

Info z wykorzystaniem opisu historii Michała na stronie Fundacji Siepomaga