W Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Marzenie” świętowano Dzień Działkowca. Foto

Aktualności
Czcionka

Podobnie jak rolnicy, również i działkowcy na przełomie sierpnia i września mają swoje święto. Dzisiaj (26 sierpnia) festyn z okazji Dnia Działkowca odbył się w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Marzenie” w Kraśniku.

Wydarzenie to jak zwykle było okazją nie tylko do integracji, ale także do nagrodzenia wyróżniających się działkowców. Tym razem w gronie tym znaleźli się: Krzysztof Hamera, Anatolii Łavryshyn, Elżbieta i Jerzy Szostak, Jadwiga i Mirosław Kazimierak, Elżbieta i Piotr Nitkiewicz, Beata i Mirosław Kasak. Mariusz Wereski i Jarosław Dzikowski, Arkadiusz Zapalski i Rafał Tomiło. Wymienieni nagrody odebrali z rąk prezesa ROD „Marzenie” Karola Rychlewskiego oraz posła Wojciecha Wilk, burmistrza Mirosława Włodarczyka i wicestarosty Mariusza Sochy.

 

 

 

Na tym nagrody się nie skończyły, bo tradycyjnie odbyła się loteria w ramach której rozlosowano upominki ufundowane przez sponsorów.

Oprócz już wspomnianych z życzeniami do działkowców przyjechali między innymi wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kraśnickiego Jarosław Czerw, sekretarz miasta Łukasz Skokowski, Beata Kuś – kierownik referatu ochrony środowiska UM Kraśnik, Zenon Jakubczyk – delegat Polskiego Związku Działkowców Okręg Lublin, Piotr Ambrożkiewicz – zastępca kierownika kraśnickiej ARiMR, Andrzej Wąsik – szef kraśnickiego Sanepidu, radni miejscy Angelika Marcinkowska i Zbigniew Marcinkowski oraz prezesi pozostałych kraśnickich ROD.

Po części oficjalnej wydarzenia było wspólne biesiadowanie i zabawa, (która pewnie jak publikujemy ten artykuł jeszcze trwa) do której zachęcał zespół Rytm. Specjalne atrakcje, dmuchany i kulkowy plac zabaw, czekały też na dzieci.

 

Zdjęcia ze świętowania w ROD „Marzenie” możecie zobaczyć tutaj.