Rolnicy świętowali w Dzierzkowicach

Aktualności
Czcionka

Jak co roku święto plonów obchodzili także rolnicy i władze gminy Dzierzkowice. Na krótko imprezę przerwała burza, ale nie popsuło do rolniczego święta i dobrej zabawy.

Tradycyjnie już gminne dożynki odbyły się na placu festynowym w centrum Dzierzkowic. Rozpoczęto od mszy św. w podzięce za tegoroczne plony a po niej przeniesiono się na plac gdzie odbywa się większość plenerowych imprez w gminie. Szyki organizatorom pokrzyżowała trochę pogoda. Po południu także przez Dzierzkowice przeszła burza. Na szczęście szybko wróciła słoneczna pogoda i można było kontynuować świętowanie.

Tradycją się stało, że na święto plonów do Dzierzkowic przyjeżdża delegacja z partnerskiej gminy z Węgier. Tak też było i tym razem. Oprócz gości zagranicznych swoich przedstawicieli do Dzierzkowic wysłał poseł Jarosław Stawiarski i euro-poseł Krzysztof Hetman. W imprezie wziął udział także radny sejmiku Marek Kos, który w imieniu marszałka województwa wręczył nagrodę dla obchodzącego w tym roku jubileusz zespołu śpiewaczego z Zastawia.

W trakcie imprezy podsumowano konkursy w którym prezentowano ogrody przydomowe i gospodarstwo rolne.

Odbył się także konkurs wieńca dożynkowego do którego zgłosiło się większość wsi z gminy. Można je zobaczyć w naszej dożynkowej fotogalerii. Wszystkie otrzymały nagrody a wieńce z Krzywia i Kolonii Wyżnica zostały zakwalifikowane na konkurs podczas dożynek powiatowych w najbliższą niedzielę. Wcześniej zaprezentowały się grupy wieńcowe, które jak zwykle w radosny i dowcipny sposób podsumowały to co dzieje się w gminie.

Potem zaczęto zabawę. Najpierw wystąpiły dzieci z i młodzież na co dzień ćwicząca w dzierzkowickim GOK-u. Potem z oryginalnymi aranżacjami światowych przebojów wystąpił zespół Red-Shoes Boogie Band. Imprezę zakończyła zabawa z zespołem Solaris i pokaz sztucznych ogni. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych, stoisk gastronomicznych. Smaki lasu prezentowało też Koło Łowieckie "Cyranka" z Urzędowa.

A jak wyglądało świętowanie w Dzierzkowicach można zobaczyć w naszej galerii.