Podarowany kraśniczanom sprzęt pomaga w rehabilitacji, codziennych czynnościach i pozwala aktywnie spędzać czas

Aktualności
Czcionka

W kwietniu tego roku podczas II Półmaratonu Kraśnik, który odbywa się pod hasłem "Biegam, pomagam, zwyciężam", grupa mieszkańców naszego miasta otrzymała sprzęt rehabilitacyjny ufundowany przez fundację kraśniczanina mieszkającego w Seattle (USA) Darka Stuja oraz PCK – oddział Kraśnik. Przedmioty te - rowerki stacjonarne, wózki inwalidzkie, aparaty słuchowe, rowery trzykołowe, specjalne podnośniki - doskonale spełniają swoją rolę. Pomagają w codziennych czynnościach, rehabilitacji i pozwalają aktywnie spędzać czas.

W lipcu nad zalewem spotkałam uśmiechniętą Karolinę, która jechała na rowerze otrzymanym podczas biegowego święta w Kraśniku. Jej zadowolony tata mówił, że Karolinka uwielbia wycieczki rowerowe i właśnie takie treningi to ważny element ich wakacyjnych dni.

Podobnie Jarek Chrzanowski (były koszykarz UKS BIAŁO – CZARNI) korzysta na co dzień w swoim domu z podarowanego mu sprzętu rehabilitacyjnego.

 

 

Obdarowani i ich rodzice w rozmowie ze mną wyrażali ogromną wdzięczność zarówno PCK, jak również bardzo skromnemu sponsorowi z USA – Darkowi Stujowi.

Pan Darek w tym roku na rzecz niepełnosprawnych kraśniczan przekazał kwotę 28 900 zł za którą zakupiono sprzęt rehabilitacyjny dla 8 osób. PCK podczas II Półmaratonu Kraśnik podarowało natomiast 3 rehabilitacyjne rowery trójkołowe o wartości 6700 zł.


Zobacz też:

Zawodnicy SKB Kraśnik zdominowali II Półmaraton Kraśnik. Najszybszy Michał Biały. Foto
Udana akcja charytatywna na rzecz państwa Chrzanowskich
Zagrali w kosza, by wesprzeć rehabilitację Jarka Chrzanowskiego. Foto, Wideo


Należy przypomnieć, że fundacja Darka ,,Rainbow of Magnolia”, zajmująca się działalnością charytatywną na całym świecie (Nepal, Bhutan, Tanzania, Kenia, Uganda, Białoruś, Peru, Polska) już po raz kolejny wsparła mieszkańców naszego miasta. Sam kraśniczanin ze Seattle od lat łączy działalność dobroczynną z bieganiem. Ma na swoim koncie 44 maratony na wszystkich kontynentach.

 

Zdjęcia z charytatywnej licytacji i przekazania sprzętu rehabilitacyjnego, które miały miejsce podczas II Półmaratonu Kraśnik, odnajdziecie tutaj.