Solidna dawka dobrej muzyki podczas Polskiego Dnia Bluesa w Kraśniku. Foto, Wideo

Aktualności
Czcionka

Pogoda niestety nie sprzyjała wczoraj plenerowym imprezom, ale ci którzy mimo to pojawili się w sobotnie popołudnie i wieczór na parkingu przy kraśnickiej Fabryce Łożysk Tocznych, by wziąć udział w imprezie z okazji Polskiego Dnia Bluesa, chyba nie żałują. Czekały tam na nich między innymi parada motocykli oraz konkursy i zabawy dla dzieci przygotowane przez motocyklistów, przepyszna grochówka serwowana przez strażaków z OSP Dzierzkowice, ale przede wszystkim solidna dawka dobrej muzyki.

Imprezę rozpoczęła druga edycja konkursu „Dzieci Śpiewają Bluesa”, którego celem jest odkrywanie nowych młodych talentów i popularyzowanie muzyki bluesowej wśród dzieci. Udział wzięło w niej prawie 30 młodych artystów, a występy stały na bardzo wysokim poziomie. Jurorzy, którymi byli Adam Dobrzyński (prowadzący imprezę , dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia), Andrzej Pawka (wokalista zespołu Pawkin) oraz Andżelika Jędrzejowska, wybierając najlepszych łatwego zadania nie mieli. Ostatecznie zdecydowali, że główna nagroda w kategorii 7-9 lat powędrowała do Michała Subika, w kategorii 10-12 lat najlepsza była Natalia Wawrzyńczyk, a 1. miejsce w kategorii 13-15 lat wyśpiewała sobie Magdalena Rawska. Ponadto wyróżnieni zostali: Kinga Wołoszyn, Jakub Rogala i Kinga Skoczylas.

 

 

W trakcie konkursowych przesłuchań po ulicach Kraśnika odbyła się parada motocyklowa przygotowana przez Kraśnickie Stowarzyszenie Motocyklowe Szarża, które było współorganizatorem wydarzenia. Jak wspomnieliśmy już na wstępie, motocykliści przygotowali także zabawy i konkursy dla dzieci. Chętni mogli również wybrać się na przejażdżkę.

 

 

Po występach konkursowych na scenie pojawił się zespół GO MACHINE & OLEK Orkiestra. Utwory znane między innymi z filmu The Blues Brothers, czy piosenki Michaela Jacksona, Steviego Wondera oraz Arethy Franklin w wykonaniu młodych artystów i ich opiekunki Agnieszki Wiechnik, przy akompaniamencie orkiestry prowadzonej przez Aleksandra Krzosa, brzmiały wyśmienicie.

 

 

Później największe przeboje muzyczne z lat 50., 60. i 70. zaserwował kraśnicki ROCK & FELER BAND. „Wisienką na torcie” były występy zespołów TEXASY...

 

 

...oraz grupy Pawkin, która zaprezentowała się w swojej bluesowej odsłoni.

 

 

Imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni.

Organizatorami wydarzenia byli KRAŚNIK BLUES MEETING, Kraśnickie Stowarzyszenie Motocyklowe "Szarża" oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

Wczorajsza kraśnicka impreza była niejako przedsmakiem tego co czeka nas za rok. W dniach 29-30 czerwca 2018 roku odbędzie się bowiem dwudniowa impreza Kraśnik Blues Meeting Przystanek Dzierzkowice. Już wczoraj wspólnie zaprosili na nią Ireneusz Muszyński i starosta kraśnicki Andrzej Maj. Jedną z muzycznych gwiazd, które zaprezentują się w czerwcu w Dzierzkowicach, będzie zespół Dżem.

 

Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć z Polskiego Dnia Bluesa w Kraśniku. Podzieliliśmy je na 3 kategorie: konkurs Dzieci Śpiewają Bluesa, parada i atrakcje przygotowane przez Kraśnickie Stowarzyszenie Motocyklowe Szarża oraz koncerty.