W nocy, w niedzielę i w święta do lekarza w obu dzielnicach

Aktualności
Czcionka

Od 1 października zaczęła funkcjonować sieć szpitali. W jej ramach w obiektach gdzie funkcjonują Szpitalne Odziały Ratunkowe powinny znajdować się punkty nocnej i świątecznej opieki medycznej. W Kraśniku miejsc w których w godzinach nocnych i w święta będzie można skorzystać z pomocy lekarza będzie więcej.

Do tej pory punkt w którym w nocy, w niedziele i święta przyjmował lekarz ogólny funkcjonował w budynku szpitala w dzielnicy fabrycznej przy al. Niepodległości. Niezależnie od tego w przypadkach nagłego zagrożenia zdrowia pacjentów przyjmował szpitalny oddział ratunkowy. Teraz się to zmieni.

- Według ustawy ta nocna opieka powinna być usytuowana tam gdzie oddział ratunkowy – mówi dyrektor SP ZOZ Marek Kos Będzie więc opieka lekarza ogólnego przy ul. Chopina, gdzie ten oddział funkcjonuje, i jeden dodatkowy w dzielnicy fabrycznej przy al. Niepodległości. Nadal w tym miejscu będzie też można skorzystać w nocy i święta z porad pediatry. Z dwóch peozetowskich punktów tworzymy więc trzy tak, żeby w obu dzielnicach Kraśnika była dostępna opieka medyczna przez całą dobę – mówi dyrektor.

Punkty nocnej i świątecznej opieki funkcjonują od godz. 18.00 do 8.00 rano w dni powszednie oraz  w niedziele i święta całodobowo.

- Myślę, że jest to dobra informacja dla miasta i powiatu i pokazuje, że w Kraśniku może być dwa punkty opieki medycznej. Dla przykładu w całym Lublinie takich punktów jest trzy – mówi dyrektor Kos.