Kraśnicki stadion z nową jakością. FOTO

Aktualności
Czcionka

Zakończono dofinansowaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki przebudowę i remont stadionu MOSiR. Stadion „Stali” Kraśnik ma nowe szatnie, spikerkę i oświetlenie na bocznym boisku. Zobaczcie jak wyglądają obiekty po remoncie.

W powstałym z przebudowanej spikerki budynku znalazły się dwie szatnie z węzłami sanitarnymi oraz szatnia dla sędziów. Jest też sala konferencyjna i szatnia dla sędziego obserwatora oraz miejsce dla spikera. Wyjście z szatni na płytę boiska umiejscowione zostało na wysokości gruntu, przejściem wykonanym w trybunie. Piłkarze mogą z niego bezpośrednio wchodzić na płytę boiska.

Wykonano też prace remontowe przy budynku gospodarczym znajdującym się na terenie stadionu oraz wybudowano nowy budynek z toaletami dla kibiców.


Czytaj więcej:
Kraśnicki stadion się zmienia
Będą pieniądze z ministerstwa na kraśnickie stadiony
Nowe życie obiektów sportowych


Została wykonana też droga dojazdowa do budynku szatni oraz odnowiona brama wejściowa z pomieszczeniem kasy biletowej. W wejściu zamontowano też bramkę, która umożliwia automatyczne określenie liczby kibiców wchodzących na mecz. Jest też nowa tablica świetlna i nagłośnienie.

Całość inwestycji na stadionie kosztowała prawie 4 mln zł, z czego 1,6 mln pochodziło z ministerialnej dotacji.

Zarówno boczne boisko treningowe na MOSiR jak i boisko przy ul. Oboźnej zyskały w ramach inwestycji oświetlenie, co zwiększy możliwości przeprowadzania treningów, szczególnie w porze jesienno-zimowej.

Przypomnijmy, że stadion powstał w 1956 roku i był wtedy uznawany  za jeden z najładniejszych w województwie.

 - Warto zadbać o to, żeby obiekty sportowe były wizytówkami miasta – mówi burmistrz Mirosław Włodarczyk. – To pierwszy etap prac na MOSiR, których potrzeba było od dawna. Będziemy konsekwentnie przeprowadzać kolejne prace, aby mieć nowoczesny obiekt sportowy służący mieszkańcom i promujący miasto.

Władze miasta planują też między innymi modernizację basenu oraz modernizację i oświetlenie istniejącego skate parku oraz wygospodarowane miejsca na plenerową siłownię typu street workout.

Pomimo pewnych trudności ze strony dyrekcji MOSiR udało nam się w końcu tuż przed meczem Stali Kraśnik z Lewartem wejść do nowego obiektu  by pokazać jak wygląda po remoncie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.