Annopol. Ruszyła budowa komisariatu. Policjanci przeniosą się za 2 lata

Aktualności
Czcionka

Znalezienie wykonawcy, który zdecydowałby się na wykonanie zamówienia polegającego na budowie komisariatu policji w Annopolu, nie było takie proste, ale ostatecznie się udało. Pod koniec sierpnia lubelska Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie podpisała umowę z wykonawcą, a we wrześniu ruszyły prace.

W ramach drugiego podejścia przetargowego dotyczącego budowy annopolskiego komisariatu wpłynęła tylko jedna oferta. Złożyła ją lubelska firma Step Floor sp. z o. o. i to jej powierzono realizację tego zadania. Kosztować będzie ono 3 mln 870 tys. zł.

Inwestycja w większości sfinansowana będzie ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, ale warto przypomnieć, że nie byłaby ona możliwa bez wsparcia lokalnego samorządu. Miasto i Gmina Annopol nie tylko przekazała grunty, na których budowany jest komisariat, ale annopolska Rada Miejska na wniosek burmistrza zdecydowała się także dofinansować to zadanie.

 

foto Policja Kraśnik

 

Zakres prac obejmuje budowę budynku administracyjno-biurowego z masztem antenowym oraz budynku gospodarczo-garażowego wraz z instalacjami: wentylacji mechanicznej, klimatyzacji, wod.-kan., c.o., elektryczną, odgromową. Pierwszy z obiektów ma mieć 572,69 m kw. i składać się z dwóch części: wyższej dwukondygnacyjnej oraz niższej jednokondygnacyjnej.

Oddanie budynku do użytku nowego komisariatu przewidywane jest w drugiej połowie 2019 roku.

 

Wizualizacja budowanego komisariatu. grafika Policja Kraśnik