Kraśnik. Statuetki i medale konkursu "Dobre bo kraśnickie" rozdane

Aktualności
Czcionka

Ponad 30 nominowanych w sześciu kategoriach: firma roku, produkt roku, usługa roku, samorządowiec roku, rolnik indywidualny i organizacja pozarządowa – tak w skrócie w liczbach opisać można piątą już edycję konkursu "Dobre bo kraśnickie". Uroczysta gala tego konkursu odbyła się w miniony piątek, 13 października, w Hotelu Kmicic w Kraśniku.

Konkurs tradycyjnie zorganizowała Kraśnicka Izba Gospodarcza wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Kraśniku. Ma on na celu wyróżnienie najlepszych firm, produktów, usług, samorządowców, organizacji pozarządowych oraz rolników z powiatu kraśnickiego. W ten sposób wspierana i promowana jest przedsiębiorczość na terenie powiatu. Dotychczas odznaczonych zostało już ponad 60 przedsiębiorców, firm i instytucji.

- Cieszę się bardzo, że konkurs "Dobre bo kraśnickie" z roku na rok się rozwija. Dzieje się tak poprzez dodawanie nowych kategorii. W tym roku Kraśnicka Izba Gospodarcza zaproponowała właśnie nową kategorię - rolnik roku. Dobrze, że taka kategoria powstała, bo przecież w dzisiejszych czasach rolnik, to nie kto inny, jak przedsiębiorca właśnie – podkreśla Andrzej Maj, starosta kraśnicki.

 

Warto zaznaczyć, że partnerami konkursu są miasta i gminy powiatu kraśnickiego. W tym roku do konkursu zgłosiło się ponad 30 firm i instytucji. Statuetki i medale w sumie trafiły do prawie połowy z nominowanych. W każdej z sześciu kategorii przyznano statuetkę oraz medal. Pozostali otrzymywali pamiątkowe dyplomy.

- W imieniu całego zarządu chciałem przede wszystkim podziękować kapitule konkursu za przyznanie Fabryce Łożysk Tocznych tej statuetki w kategorii produktu roku. Wspomnę tylko, że łożyska toczne, które są w całości produkowane w Kraśniku od wejścia materiału po gotowy wyrób, są eksportowane w ponad 70% na rynki całego świata. To wyróżnienie w przeddzień 80. lecia firmy jest piękną nagrodą dla wszystkich pracowników zatrudnionych w fabryce – podkreślał Ryszard Mozgawa, dyrektor handlowy w FŁT Kraśnik, wyróżnionej statuetką w kat. produkt roku, za łożyska toczne.

 

 

Oprócz wspomnianej FŁT statuetkę "Dobre bo kraśnickie" otrzymali jeszcze w kat. firma roku - JAK MET S.C. Jakóbczyk Dariusz, Jakóbczyk Grzegorz, w kategorii usługa roku - TB SYSTEM Laboratorium Badawcze, w kat. samorządowiec roku - Franciszek Kwiecień, wójt Gminy Trzydnik Duży, a w kat. rolnik roku - Tomasz Jach z gminy Trzydnik Duży.

Wśród organizacji pozarządowych tą najbardziej uhonorowaną okazała się Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej.

- Jest to dla nas bardzo ważne wyróżnienie. Wszystko co robię jako prezes LGD, od kilkunastu lat działając na ziemi kraśnickiej, zmierza właśnie do jej promocji. Sama nazwa konkursu "Dobre, bo kraśnickie" jest dla mnie ogromnym zaszczytem, ogromną nobilitacją, ale również przynosi olbrzymią satysfakcje, bo przez moje działania właśnie staram się, aby to najlepsze co kraśnickie było znane jak najszerszemu odbiorcy, zarówno w naszym województwie, jak również poza jego granicami – podkreślała dziękując jednocześnie Wioletta Wilkos, prezes LGD z Kraśnika.

  

 

Podczas Gali wręczone zostały również 4. medale Starosty Kraśnickiego za zasługi dla Powiatu Kraśnickiego oraz tytuł Ambasadora Ziemi Kraśnickiej, który trafił do Richarda Kuśmierczyka z Kanady, jednego z mentorów drużyny Spice Gears. W jego imieniu odznakę odebrali przedstawiciele drużyny. Zwieńczeniem wydarzenia był występ Grzegorza Trzcińskiego.