Z doradcą emerytalnym ZUS porozmawiasz również w jednym z kraśnickich urzędów pocztowych

Aktualności
Czcionka

Zgodnie z nowymi przepisami od 1 października wiek emerytalny wynosi 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Czy warto przechodzić na emeryturę zaraz po jego osiągnięciu? Czy i ile zyskamy jeżeli zdecydujemy się popracować nieco dłużej? Na te między innymi pytania już od ponad dwóch miesięcy w Zakładach Ubezpieczeń Społecznych, także w kraśnickim, odpowiadają doradcy emerytalni. Teraz poradę w tym zakresie będzie można uzyskać również w jednym z urzędów pocztowych w Kraśniku.

Chętnych, by uzyskać informacje o wysokości świadczenia na moment ukończenia wieku emerytalnego, ile można zyskać na dłuższej pracy i odłożeniu przejścia na emeryturę o rok lub dwa, nie brakuje. Odpowiedzią na to duże zainteresowanie jest porozumienie Poczty Polskiej i ZUS, którego efektem jest uruchomienie porad ekspertów emerytalnych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w urzędach pocztowych.

– Z powodu obniżenia wieku emerytalnego zainteresowanie poradami ZUS jest ogromne. Dlatego z naszymi ekspertami będzie też można porozmawiać poza siedzibą instytucji. Zaplanowaliśmy kilka dyżurów w placówce poczty w Kraśniku – mówi kierownik Inspektoratu ZUS w Kraśniku, Leszek Kliza.

Z doradcą emerytalnym będzie można porozmawiać w Urzędzie Pocztowym przy Placu Wolności 15. Dyżury odbędą się 26 października, 9 listopada, 23 listopada, 6 grudnia i 20 grudnia. W każdy z tych dni ekspert będzie dyżurował na poczcie w godzinach 13.00-17.00.

- Doradca emerytalny wyjaśni zainteresowanym zasady przyznawania emerytury. Wytłumaczy, od czego zależy jej wysokość. Przekaże również informacje, które mogą pomóc w wyborze najlepszego momentu przejścia na emeryturę. Jeśli dana osoba zdecyduje się złożyć wniosek o emeryturę, doradca podpowie, jakie dokumenty musi przygotować, pomoże też skompletować i wypełnić wniosek – dodaje Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

 

foto ilustracyjne pixabay.com