Drugie Targi Pracy za nami

Aktualności
Czcionka

Możliwość spotkania się osób poszukujących pracy z pracodawcami oraz skorzystania z doradztwa zawodowego, a także bogata oferta wsparcia finansowego dla planujących przygodę z własnym biznesem. To wszystko w ramach Targów Pracy, jakie wczoraj odbyły się w Kraśniku.

To druga edycja tego wydarzenia w naszym mieście. Jej organizatorem była Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej w partnerstwie z Powiatowym Urzędem Pracy w Kraśniku oraz Zespołem Szkół nr 3. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Kraśnicki Andrzej Maj.

Na odwiedzających targi czekało blisko 20 przedsiębiorców z terenu naszego powiatu, ale również województwa lubelskiego.    

- Ważne jest to, że nasze lokalne firmy rzeczywiście oferowały tu miejsca pracy, a ich przedstawiciele byli zainteresowani, by podczas tych targów znaleźć nowych pracowników – podkreśla Wioletta Wilkos, prezes Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej - Oprócz samych ofert pracy wszyscy odwiedzający targi mogli też skorzystać z oferty doradztwa zawodowego, jakie na miejscu świadczył Powiatowy Urząd Pracy, czy Ochotnicze Hufce Pracy – dodaje prezes W. Wilkos.

Nowością tegorocznej edycji tej imprezy były warsztaty autoprezentacji. Wśród uczestników tych warsztatów wylosowanych zostało 30 osób, które miały możliwość wykonania sobie bezpłatnych zdjęć do dokumentów aplikacyjnych. 

O tym, że faktycznie praca czeka teraz na człowieka przekonywał Andrzej Tybulczuk, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kraśniku.

 - Faktycznie tak jest, ale trzeba zaznaczyć, że jest to praca specyficzna, bowiem oferty pracy czekają na specjalistów. Poszukiwani są inżynierowie, mechanicy, technicy-mechanicy, czy operatorzy CNC, natomiast mało jest ofert pracy tzw. prostych – mówi Andrzej Tybulczuk, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kraśniku, zaznaczając, że nasz powiat charakteryzuje się jednak głównie ofertami pracy w budownictwie, czy rolnictwie, a sezon tego typu robót właśnie się kończy.

Dlatego i niestety stopa bezrobocia na terenie naszego powiatu jest nadal na poziomie średnio wysokim, a sam współczynnik bezrobocia nadal jest dwucyfrowy (od 10,4 do 10,8%), choć w połowie powiatów z naszego województwa jest już jednocyfrowy.

Toteż zainteresowanych na Targach Pracy nie brakowało. 

- Szukam pracy, więc te targi to dla mnie strzał w dziesiątkę. Mam nadzieję, że coś znajdę, bo tych ogłoszeń jest tu sporo. Poza tym jest możliwość zobaczenia propozycji z różnych firm. Zostawię przygotowane przez mnie CV, może się uda – powiedziała nam Patrycja, poszukująca na targach zatrudnienia mieszkanka Kraśnika.

Organizatorzy zapowiadają że wydarzenie będzie kontynuowane także w przyszłym roku.