Od wczoraj obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów. Także tych przez Kraśnik

Aktualności
Czcionka

W niedzielę, 10 grudnia, zaczął obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Uwzględnia on realizowane i zaplanowane na sieci kolejowej inwestycje, a te dotyczyć będą między innymi trasy Lublin – Kraśnik - Stalowa-Wola. Warto się z nim zapoznać, ponieważ w naszym przypadku oznacza to między innymi okresowe wprowadzenie tymczasowej, zastępczej komunikacji autobusowej.

Bezpośrednio z Kraśnika koleją można dotrzeć nie tylko do Lublina, Stalowej-Woli, Rzeszowa, czy Warszawy, ale także w o wiele dalsze zakątki Polski. Między innymi do Gniezna, Kutna, Poznania, Łowicza, Stargardu, Szczecina czy Świnoujścia. Przez nasz teren biegnie między innymi najdłuższa trasa kolejowa w Polsce. TLK „Uznam” pojechać możemy ze Świnoujścia do Rzeszowa i odwrotnie. Odległość około 1100 km pociąg tej relacji pokonuje w niemal 16 godzin. Zniknęły za to z rozkładu bezpośrednie połączenia z Kraśnika do Trójmiasta.

 

Mapka z trasa którą przemierza TLK "Uznam"

 

Szczegółowe informacje o rozkładzie jazdy są dostępne na stacjach i przystankach w formie plakatów. Można je odnaleźć także w internecie na portalpasazera.pl i rozklad-pkp.pl. Znajdują się tam informacje o rozkładzie jazdy wszystkich przewoźników. Poniżej grafiki z „odjazdami” ze stacji Kraśnik.

 


Zobacz też:

Bilety na pociągi POLREGIO kupisz także w salonikach prasowych w Kraśniku
PKP. Kraśnicki dworzec na liście przetargowej