Plac po targu sprzedany. Kupił go właściciel Media Expertu

Aktualności
Czcionka

W poniedziałek w Urzędzie Miasta odbył się przetarg związany ze sprzedażą terenu po byłym targowisku na ul. Balladyny. Choć chętnych było kilku tylko jeden podmiot zdecydował się na zakup. Jest to firma związana z handlem sprzętem elektronicznym.

Targowisko nie funkcjonuje w tym miejscu już od prawie roku. W połowie 2017 roku radni miejscy zdecydowali, że działka po targu trafi do sprzedaży.

Ma ona powierzchnię nieco ponad 30 arów. W większej części jest niezabudowana, ale znajduje się tam także budynek szaletu miejskiego, który funkcjonował przy targowisku.

Na jesieni ogłoszono sprzedaż a wczoraj odbył się przetarg. Wadium wpłaciły 4 podmioty w tym jeden z kraśnickich przedsiębiorców. Na kupno zdecydowała się tylko jedna firma, która przetarg wygrała. Jest to Terg S.A. ze Złotowa. Kwota jaką zaoferowała to 1,212 mln zł. Taka też kwota zasili budżet miasta.

Głównym przedmiotem działalności tej firmy jest sprzedaż sprzętu elektronicznego oraz AGD pod marką Mediaexpert oraz w Internecie (marki Mediaexpert.pl, Electro.pl i Avans.pl).

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Kraśnik działka którą kupiła firma "Terg" S.A. ta przeznaczona jest pod usługi komercyjne handlu (w tym stacji paliw płynnych i gazowych), pod usługi publiczne oraz inne usługi komercyjne bez możliwości realizacji obiektów wielkopowierzchniowych (przekraczających 2000 m kw. powierzchni handlowej). Na razie nie wiemy jakie plany ma firma w związku z tą działką.