Dominik Szulc odznaczony brązowym krzyżem zasługi

Aktualności
Czcionka

Nie tylko sam bada historię i chętnie dzieli się wiedzą zdobytą podczas tychże badań, ale także zachęca do tego innych. Działania te zauważyły i doceniły władze państwowe. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej uhonorował pochodzącego z Kraśnika doktora Dominika Szulca brązowym krzyżem zasługi.

Uroczyste wręczenie odznaczenia miało miejsce podczas konferencji podsumowującej projekt pt. „Lublin. Historia dzielnic. W 700. rocznicę lokacji Miasta”, która odbyła się 9 grudnia w filii nr 32 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Odznaczenie w imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy dokonał Wojewoda Lubelski.

Przypominamy, że Dominik Szulc to absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Kraśniku. Studia magisterskie ukończył i tytuł doktora nauk humanistycznych uzyskał na lubelskim Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Od 3 lat pracuje w Instytucie Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Zajmuje się dziejami Europy Środkowo-Wschodniej, genealogią, regionalistyką i badaniami interdyscyplinarnymi. Jest jednym z założycieli i członkiem władz Lubelskiego Towarzystwa Genealogicznego. Od kilku tygodni sprawuje funkcję Społecznego Opiekuna Zabytków w Kraśniku.

 

 

My o działalności pana Dominika informowaliśmy m.in. przy okazji wydania folderu o historii cmentarza parafialnego w Kraśniku, którego jest współautorem, spotkania lubelskich genealogów z mieszkańcami Kraśnika oraz wspomnianej już nominacji na Społecznego Opiekuna Zabytków. Na łamach gazety Głos Kraśnicki, a także naszego portalu, publikujemy jego artykuły w ramach cyklu „Z archiwum IPN”.


Zobacz też:
Z Archiwów IPN, cz 1: FŁT „pod czujnym okiem” SB i obcych wywiadów
Doktor Dominik Szulc powołany na Społecznego Opiekuna Zabytków w Kraśniku
Zobaczcie folder dotyczący historii kraśnickiego cmentarza parafialnego
Trwa odkrywanie historii kraśnickiego cmentarza parafialnego. Prawdopodobne odbędą się prace ekshumacyjne jednej ze zbiorowych mogił
Przedstawiciele Lubelskiego Towarzystwa Genealogicznego podpowiedzieli, jak szukać swoich korzeni