Będzie basen w starym Kraśniku?

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Takie plany mają władze miasta. Obecnie trwają prace przygotowawcze, które powinny zakończyć się w pierwszej połowie 2018 roku. Jeśli wszystko pójdzie po myśli urzędników pływać w nowym basenie kraśniczanie będą mogli w 2019 roku.

- To bardzo ważna inwestycja dla miasta i dla mnie jako burmistrza. Miałem ją w swoim programie wyborczym już w 2010 roku. Chcemy by powstał obiekt nowoczesny i oszczędny - mówi o budowie basenu w starej dzielnicy Mirosław Włodarczyk.

Miasto chce wybudować nową pływalnię przy szkole "Dwójce". Umiejscowiona byłyby od strony osiedla i ul. Spółdzielczej na działce, gdzie obecnie znajduje się parking. Dzięki takiemu rozwiązaniu tańsze będzie utrzymanie obiektu, a uczniowie z "Dwójki" będą mogli uczyć się pływać lub doskonalić swoje umiejętności na lekcjach wf.

W tej lokalizacji powstałby obiekt w którym zmieściłoby się pięć torów pływackich, których długość dopasowana byłaby tak, by wielokrotne ich pokonywanie dawało konkretne długości jakie pokonują w trakcie treningów pływacy. Przy basenie znalazłyby się także obiekty towarzyszące w postaci m.in. sauny. Obecnie trwa faza projektowa, a inwestycja znalazła się w budżecie na 2018 rok.

- Basen w starej dzielnicy to też inwestycja strategiczna - podkreśla burmistrz Włodarczyk - Czeka nas modernizacja i rozbudowa basenu na MOSiR, który będzie wyłączony z użytku. Gdyby nie nowy basen mieszkańcy byliby pozbawieni dostępu do pływalni, a klub sportowy "Fala" nie miałby gdzie trenować - dodaje burmistrz.

Jeśli wszystko poszłoby zgodnie z przewidywaniami kraśniczanie mogliby skorzystać z nowego basenu w 2019 roku.