Dzierzkowice. Będą szukali wykonawcy nowej hali sportowej

Aktualności
Czcionka

Nowy obiekt sportowy powstanie tuż obok istniejącej sali gimnastycznej przy Zespole Placówek Oświatowych w Terpentynie. Będzie tam boisko do piłki ręcznej i piłki nożnej halowej o wymiarach 20 na 40 metrów, siłownia, niewielkie zaplecze socjalne oraz trybuny na około 100 miejsc. Samorząd lokalny szykuje się do przetargu, którego celem będzie wyłonienie wykonawcy tej inwestycji.

Pod koniec lipca ubiegłego roku samorząd otrzymał na realizację tej inwestycji blisko 3 mln zł finansowego wsparcia ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jeszcze w ubiegłym roku Urząd Gminy zlecił przygotowanie specyfikacji niezbędnej do uruchomienia przetargu. Ten ogłoszony zostanie w najbliższych tygodniach.

- Mimo, że tuż obok znajduje się sala gimnastyczna jest potrzeba budowy nowoczesnego obiektu sportowego – podkreśla Marcin Gąsiorowski, wójt Gminy Dzierzkowice. - Obecna sala jest oblegana zarówno przez uczniów tutejszej szkoły, jak również przez młodzież grającą w klubach od wczesnych godzin rannych do późnych godzin wieczornych – dodaje wójt

Zaznacza przy tym, że nowy obiekt pozwoli trochę rozwinąć skrzydła, bo jeżeli chodzi o gry zespołowe jak  piłka nożna, czy piłka ręczna, w tej chwili możliwości treningu uczniowie z Dzierzkowic mają ograniczone właśnie przez brak pełnowymiarowego obiektu.

- Nie możemy organizować niektórych rozgrywek, np. turniejów międzyszkolnych, czy powiatowych, bo nie mamy odpowiedniego metrażu hali. Na szczęście niebawem to się zmieni – zapowiada wójt Gąsiorowski.

Trzeba tu również wspomnieć, że w Dzierzkowicach działają dwa kluby sportowe ULKS oraz klub tenisowy, które skupiają szerokie grono sportowców.

Samorząd na ten moment ma zabezpieczone środki w wysokości 50% kosztów, które gwarantuje podpisana już jakiś czas temu umowa z Ministerstwem Sportu i Turystki.  Gminna część funduszy jest również wpisana do wieloletniej prognozy finansowej. Koszty tego zadania szacowane są na około 6 mln zł.

- Realizacja tego zadania rozłożona będzie na trzy lata – do 2020 roku. Mam nadzieję, że pozwoli to osiągnąć jakieś racjonalne ceny za wybudowanie tego obiektu – dodaje wójt.