Budżet Obywatelski Miasta Kraśnik. Już można zgłaszać propozycje

Aktualności
Czcionka

Od dzisiaj (poniedziałku 8 stycznia) można składać wnioski projektów do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Kraśnik. W każdym z 7 rejonów, na jakie podzielone zostało miasto, do rozdysponowania na pomysły mieszkańców jest po 40 tys. zł.

Więcej na temat tego jakie propozycje można zgłaszać do Budżetu Obywtelskiego, wnioski przyjmowane będą do 9 lutego, będzie można dowiedzieć się podczas spotkań informacyjnych otwartych dla mieszkańców. Pierwsze już 12 stycznia w Centrum Kultury i Promocji. Kolejne 15 stycznia w Szkole Podstawowej nr 4 i 16 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Szczegóły na plakacie.

- Budżet Obywatelski z założenia powinien być najbliższy mieszkańcom, dotyczyć spraw w naszym sąsiedztwie, okolicy – mówi burmistrz Mirosław Włodarczyk. – Zachęcam do składania wniosków na projekty i uczestnictwa w głosowaniu.

Druki wniosków do zgłoszenia projektów można pobrać ze strony www.krasnik.eu, otrzymać w kancelarii Urzędu Miasta oraz punkcie obsługi mieszkańców w CKiP, a także pobrać tutaj. Będą też dostępne na spotkaniach z mieszkańcami.