Specjaliści w układaniu kostki Rubika i piramid z kubków będą rywalizować w Kraśniku

Aktualności
Czcionka

W ten weekend Kraśnik będzie areną Międzynarodowych Zawodów w Speedcubingu, czyli układaniu kostki Rubika na czas, oraz Sport Stackingu, czyli układaniu piramid z kubków na czas. Specjaliści w tych dziedzinach w naszym mieście spotkają się już po raz czwarty.

Speedcubing i Sport Stacking to prężnie rozwijające się dyscypliny w Polsce i na całym świecie. Reprezentacja naszego kraju na ostatnich Mistrzostwach Europy oraz Świata zdobyła liczne medale.

- Obecnie posiadamy najwięcej zawodników z aktualnymi tytułami mistrzów kontynentu i medalistów Mistrzostw Świata na świecie – podkreśla kraśniczanin Przemysław Piątek, pomysłodawca i organizator zawodów. 


Zobacz też:

Rekordy Polski, rekord Europy oraz rekord Świata pobite podczas Speed Days Kraśnik. FOTO, Wideo


Speed Days Kraśnik to impreza odbywająca się w naszym mieście cykliczna. Tegoroczne zawody będą już czwartymi z kolei. Z roku na rok przyjeżdża na nie coraz więcej zawodników. W tym weźmie w niej udział 77 specjalistów w układaniu kostki Rubika i piramid z kubków. Będzie wśród nich kilku aktualnych i byłych rekordzistów i mistrzów świata. Jeśli chodzi o kostkę Rubika będą to m.in.: Wojciech Knott, Łukasz Burliga, Michał Halczuk, Tymon Kolasiński, Michał Rzewuski, a także chociażby uczestnicy telewizyjnego show The Brain: Michał Rzewuski i Wojciech Szatanowski. Wśród specjalistów w układaniu kubków warto z kolei wymienić na przykład Adriana Piwnika, Kacpra Wilamowskiego, czy wspomnianego już Przemysława Piątka.

 

 

Zawody odbędą się w kraśnickim Zespole Szkół Nr 2 im. Mikołaja Reja (ul. Gen. Władysława Sikorskiego 25, Kraśnik) w sobotę i niedzielę (13-14 styczna). Zawodnicy rywalizować będą praktycznie przez całe oba dni, od rana do wieczora. Zachęcamy do udziału w zawodach zarówno w roli zawodników, jak i kibiców.