Były koncerty, licytacje i oczywiście wolontariusze z puszkami. Zagraliśmy w ramach WOŚP

Aktualności
Czcionka

Wczoraj był lekki mróz, ale na szczęście to nie ostudziło gorących serc mieszkańców Kraśnika i Powiatu Kraśnickiego oraz zapału wolontariuszy. Jak co roku tak i tym razem, już po raz 26., zagraliśmy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Różnego rodzaju wydarzenia związane z Wielką Orkiestrą odbywały się na naszym terenie, szczególnie w szkołach, już od kilku dni, ale to wczoraj miał miejsce ogólnopolski finał akcji, którą zapoczątkował Jurek Owsiak. Tym razem zbierane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup urządzeń i wyposażenia dla oddziałów noworodkowych. Przypomnijmy, że na kraśnickim oddziale na którym na świat przychodzi wielu mieszkańców naszego powiatu już od kilku lat znajduje się sprzęt oznaczony czerwonymi serduszkami.

 

 

 

W niedzielę od wczesnych godzin porannych, mimo, jak wspomnieliśmy już na wstępie, ujemnych temperatur, na ulicach miast i mniejszych miejscowości Powiatu Kraśnickiego można było spotkać wolontariuszy z puszkami. Były to przede wszystkim dzieci i młodzież, ale wspomagali ich także rodzice, dziadkowie, nauczyciele. W tej właśnie roli, jako wsparcie dla córki wolontariuszki, po raz kolejny wystąpił między innymi poseł Wojciech Wilk.

 

 

Podobnie jak przed rokiem o WOŚP nie zapomniały kraśnickie morsy. Amatorzy zimnych kąpieli na otwartym powietrzu jak co niedzielę spotkali się wczoraj nad Zalewem Kraśnickim, tym razem jednak także w towarzystwie wolontariuszy z orkiestrowymi puszkami.

 

 

Po raz kolejny rekord w zbiórce datków pobili wolontariusze z kraśnickiej Szkoły Podstawowej nr 1. W ubiegłym roku do puszek uzbierano tam nieco ponad 11,5 tys. zł, a tym razem było to już 14 tys. 149 zł i 77 groszy.

Co ważne w działania na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączano się na bardzo różne sposoby. Restauracja MusiCaffe zapraszała na przykład wolontariuszy na gorącą herbatę i mały poczęstunek. Dochód z niedzielnych jazd konnych na rzecz WOŚP przekazała z kolei podkraśnicka Stajnia FaMaGusta.

 

 

 

W godzinach popołudniowych i wieczornych w dwóch sztabach akcji na naszym terenie, w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku oraz Centrum Kultury w Annopolu miały miejsce występy, koncerty (fragmentu występu w Kraśniku grupy Owoc Kandyzowany Squad możecie zobaczyć na filmiku poniżej) i licytacje, a na finał rozbłysło Światełko do Nieba.

 

 

W Kraśniku wydarzenie poprowadzili Michał Kudła oraz Paweł „Honda” Cholewiński, który także szefuje kraśnickiemu sztabowi WOŚP.

 

 

Do annopolskiego sztabu akcji wczoraj trafiło w sumie 11 767 zł i 38 gr. Ile zebrano w Kraśniku przekonamy się dopiero dzisiaj. Ma bowiem przyjechać do nas specjalna maszyna do liczenia pieniędzy.

 

Małą namiastkę tego jak wyglądało wczoraj wielkoorkiestrowe granie w Kraśniku możecie zobaczyć na naszych zdjęciach.