Spice Gears kończą budowę robota i pracują nad zapięciem budżetu

Aktualności
Czcionka

W styczniu poinformowaliśmy, że młodzi robotycy z terenu powiatu kraśnickiego skupieni w Spice Gears Team 5883 szykują się do kolejnej edycji zawodów First Robotics Competition. Tym razem wybierają się na dwa turnieje regionalne w Chinach, w Shenzen i Shanghaju. Dzisiaj ostatni dzień testów i poprawek przed zapakowaniem robota do paczki i wysłaniem go do Państwa Środka.

- Do godziny 24:00 20 lutego czasu wschodnio-amerykańskiego, czyli do jutra do 5:00 rano naszego czasu, robot ma być już zapakowany i gotowy do transportu. Przewiezieniem go zajmie się jeden z naszych sponsorów - firma FedEx. Cały czas zgłaszamy się jeszcze do różnych konkursów, między innymi o nagrodę przedsiębiorczości, czy nagrodę założyciela First, w której chodzi o promowanie idei FRC, odbywających się obok głównej rywalizacji. 4 marca wylatujemy z Warszawy do Shenzen, a kilka dni później czeka nas pierwszy turniej - informuje Bartosz Pisiak, jeden z mentorów naszej drużyny.

Ostatnie kilka dni przed wysłaniem robota to bardzo gorący okres dla drużyny Spice Gears.

 

 

- W sobotę pracowaliśmy 19 godzin, od 13:00 do 8:00 rano. Tworzymy jeszcze automatykę do robota, dopracowujemy kod, testujemy czy wszystko działa, trenujemy driverów. Dzieje się bardzo dużo. Pewne poprawki będziemy mogli zrobić jeszcze na miejscu w Chinach, ale na pewno tam nie będziemy mieli do dyspozycji takiego warsztatu, sprzętu jak tutaj. Dlatego bardzo cieszymy się, że w tym roku zostało nam kilka dni na intensywne testy. W tym czasie wychodzą też największe błędy, które mogłyby pojawić się podczas zawodów. Cieszymy się z każdego znalezionego teraz problemu, bo jeszcze możemy go usunąć - mówi Szymon Szostak, kapitan drużyny

Równolegle do budowy robota i przygotowań do rywalizacji w Państwie Środka trwają starania o „zapięcie budżetu projektu”. Nasza młodzież dzięki swoim dotychczasowym sukcesom i ciężkiej pracy promocyjnej wykonywanej systematycznie przez cały rok zgromadziła już spore grono sponsorów. Oprócz tych, którzy współpracowali z nią w tym względzie wcześniej, jak kraśnickie Starostwo Powiatowe, firmy FedEx, 3M, PPW Nabor, czy FŁT Kraśnik, dołączają też nowi. Liczy się jednak każda złotówka. Mile widziane jest też wsparcie od małych firm i osób prywatnych.

 

 

- Jesteście zainteresowani rozwojem technologii, nauki i innowacyjnych rozwiązań? Chcielibyście dać komuś szansę na lepszą przyszłość, a może macie środki finansowe, które chcielibyście wykorzystać w celach charytatywnych? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedzieliście tak – to liczymy na wasze wsparcie – zachęcają członkowie drużyny Spice Gears.


Zobacz też:
Nasi młodzi robotycy ze Spice Gears szykują się do regionalnych zawodów FRC w Chinach
Nasza młodzież wicemistrzami olimpijskimi w First Global Challenge
Prestiżowa nagroda dla Szymona Szostaka - kapitana drużyny Spice Gears podczas turnieju FRC


Już teraz każdy zainteresowany może wesprzeć finansowo naszą młodzież w zmaganiach z robotami na przykład używając systemu płatności internetowych PayPal.

- To nie muszą być wielkie pieniądze, każdą złotówka się liczy. Dla nas będziecie wielcy i włączycie się w tworzenie niesamowitej historii, która dzieje się na waszych oczach – proszą młodzi robotycy.