Włoskie klimaty podczas Dnia Kobiet z Lokalną Grupą Działania

Aktualności
Czcionka

Blisko sześćset pań uczestniczyło we wczorajszym, piątym już Dniu Kobiet zorganizowanym przez Lokalną Grupę Działania Ziemi Kraśnickiej. W tym roku wydarzenie to miało włoski klimat. W jego programie znalazły się m.in. rozmowy z gościem specjalnym - Filippo Orlando, koncert Marco Bocchino, który na scenie wraz ze swoimi tancerkami zaprezentował najpiękniejsze włoskie piosenki, oraz degustacja włoskich specjałów. Ponadto na wszystkie przedstawicielki płci pięknej uczestniczące w wydarzeniu, które miało miejsce w hali sportowej ZS Nr 3 w Kraśniku, czekały niespodzianki oraz upominki.

- Na co dzień współpracujemy z kobietami, poza tym naszą Lokalną Grupę Działania tworzą przede wszystkim kobiety, więc myślę, że jest to takie bardzo naturalne, że staramy się zauważać, docenić i podziękować wszystkim kobietom, które z nami współpracują. Oczywiście dzisiaj gościmy też panów, którzy są dla nas wsparciem i bez nich na pewno ten świat, jak również nasze działania nie miałyby swojego uroku. Jednakże Dzień Kobiet to taki jedyny, taki wyjątkowy dzień w roku, kiedy możemy się spotkać tylko z paniami i wspólnie świętować – mówi Wioletta Wilkos, prezes Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej.

 

 

Uczestniczący w spotkaniu panowie pospieszyli oczywiście z życzeniami dla bohaterek imprezy. A złożyli je m.in. radny sejmiku województwa lubelskiego dr Marek Kos, wójt gminy Zakrzówek, Grzegorz Lemiecha oraz wicestarosta kraśnicki Mariusz Socha.

- Zdrowia, szczęścia, pomyślności, samych pięknych dni. Niech uśmiech nigdy nie schodzi z waszych twarzy. Życzę wam, abyście zawsze były doceniane, życzę wam zawsze zielonego światła na waszej drodze i życzę wam radości z takich małych, codziennych rzeczy. Za 16 dni mamy wiosnę. Wiosną zawsze najlepszy jest szczypiorek, potem truskawki, a następnie maliny. Te wymienione rzeczy choć są dobre, jednak tylko sezonowe, a wy Panie jesteście dobre przez cały rok. Jeszcze raz życzę wam wszystkiego dobrego – w ten sposób do pań zwrócił się wicestarosta Socha.

 

 

Oprócz wspomnianego Marco Bocchino na scenie, również we włoskim klimacie, zaprezentował się zespół Fantazja z gm. Gościeradów. W trakcie spotkania prowadzona była zbiórka pieniędzy na leczenie Michała Szota z Kraśnika, który choruje na nowotwór.

 

Więcej zdjęć z tego wydarzenia autorstwa Mariusza Szczepanika i Justyny Cieślickiej możecie zobaczyć tutaj.