PiS spotyka się z mieszkańcami

Aktualności
Czcionka

Minęło dwa lata od czasu, kiedy w Polsce rządzi Prawo i Sprawiedliwość. Parlamentarzyści lubelscy w związku z tym spotykają się z mieszkańcami regionu. W sobotę zawitali do Urzędowa i Kraśnika.

Z mieszkańcami Kraśnika w Centrum Kultury i promocji spotkali się: Jarosław Stawiarski, poseł i wiceminister sportu, europoseł Mirosław Piotrowski, burmistrz Mirosław Włodarczyk, Anna Baluch kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji rolnictwa oraz Kazimierz Choma Z Oddziału terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. W spotkaniu z mieszkańcami Urzędowa uczestniczył również wojewoda Przemysław Czarnek.

W spotkaniu wzięli udział także radni miejscy i powiatowi PiS oraz wiceburmistrzowie Kraśnika. Na sali dostrzec można było wiele osób dawniej związanych z samorządem w tym pierwszego burmistrza po 1989 roku Antoniego Pyzika.

- To spotkanie jest spotkaniem otwartym. Mogą tu przyjść sympatycy Prawa i Sprawiedliwości, ludzie obojętni, którzy chcą przyjść i posłuchać co mamy do powiedzenia. Mogą też przyjść ludzie tacy jak na spotkaniu godzinę temu w Urzędowie, gdzie był zdeklarowany sympatyk Platformy Obywatelskiej. My nie boimy się żadnych pytań. Chcemy się spotkać z państwem, podsumować dwa lata rządów PiS i powiedzieć co jeszcze planujemy zrobić - mówił poseł Stawiarski.

- Przede wszystkim zmniejszyliśmy obszary biedy w naszym kraju –stwierdził minister mówiąc o sztandarowym programie PiS czyli 500+.

Jarosław Stawiarski podsumowując dwa lata rządów mówił też o uszczelnianiu systemu podatkowego, walce z aferami paliwowymi, ustawach związanych z systemem sądowniczym.

Wspomniał też o programie Mieszkanie +, który w najbliższym czasie ma znacznie przyspieszyć.

- Mieszkania w tym programie będzie się w najbliższym czasie budowało jak autostrady czyli w oparciu o specustawę, która będzie upraszała drogę do decyzji administracyjnych, przejmowaniu gruntów, pozwoleniach na budowę. I to ruszy. Mam nadzieję, ze w Kraśniku też takie mieszkania powstaną – mówił Jarosław Stawiarski.

Rząd chce przy realizacji tego projektu wykorzystać m.in. grunty należące do kolei, Agencji Mienia Wojskowego czy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (dawna Agencja Nieruchomości Rolnych) przekazując je samorządom.

Uczestnicy spotkania mogli zadawać posłom pytania. Te, jakie padały z sali dotyczyły m.in. historycznej polityki państwa związanej m.in. z Ukrainą i Izraelem, działań miejscowej policji czy upamiętnieniem miejsc historycznych w naszym mieście.

Na koniec poseł Stawiarski przypomniał, że ten rok jest kolejnym ważnym, bo na jesieni odbywać się mają wybory samorządowe, zachęcając do współpracy.

Zdjęcia ze spotkania w Urzędowie i w Kraśniku można zobaczyć w naszej galerii.