Sukces Spice Gears w Chinach. Wygrali turniej w Shenzen i zakwalifikowali się do finału FRC w Detroit!

Aktualności
Czcionka

Pojechali z założeniem, by w Państwie Środka wystartować w dwóch turniej eliminacyjnych do First Robotics Competition, by zwiększyć swoje szanse na wywalczenie awansu do finału. Tymczasem udało im się to już za pierwszym podejściem.

Tegoroczna edycja robotycznych zawodów FRC jest trzecią w której udział biorą młodzi robotycy ze szkół z terenu powiatu kraśnickiego. W poprzednich eliminacjach zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywali nagrody, ale tej najważniejszej, czyli przepustki do finału turnieju, wówczas wywalczyć się nie udało. Ten cel, i to w pięknym stylu, osiągnięty został w tym roku.

 

 


Zobacz też:
Spice Gears kończą budowę robota i pracują nad zapięciem budżetu
Nasi młodzi robotycy ze Spice Gears szykują się do regionalnych zawodów FRC w Chinach
Nasza młodzież wicemistrzami olimpijskimi w First Global Challenge
Prestiżowa nagroda dla Szymona Szostaka - kapitana drużyny Spice Gears podczas turnieju FRC


Tym razem Team 5883 Spice Gears zdecydował się spróbować swoich sił w eliminacjach w Chinach. Między innymi dlatego, że tam mieli tam mozliwość wystartować w dwóch turniejach eliminacyjnych, w Shenzen i w Shanhghaju.

- Biorąc udział w dwóch turniejach regionalnych chcemy zwiększyć swoje szanse na przejście do finałów. Po pierwszym będzie można poprawić to, co się nie sprawdziło, dostosować strategię. Trudno powiedzieć, jaki będzie poziom zawodów. Starować będzie sporo chińskich drużyn, ale będą też zespoły spoza Chin. W Shenzen będą m.in. weterani z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Australii, a to są mocne drużyny. My też nie jesteśmy już jednak debiutantami, sporo szumu woków nas spowodował m.in. sukces w First Global Challenge. Mamy już sporo propozycji od amerykańskich zespołów, które chcą nawiązać z nami sojusze. Wiedzą, co potrafimy – tłumaczył tę decyzję na naszych łamach Dariusz Głuchowski, jeden z mentorów naszej drużyny.

 

Tymczasem okazało się, że już podczas pierwszego turnieju, który zakończył się dzisiaj, Spice Gers zaprezentowali się wyśmienicie. Prowadzili już po pierwszym dniu rywalizacji i pierwszego miejsca już nie oddali. Nie tylko wygrali zawody, ale także zdobyli drugą prestiżową nagrodę - Chairman's Award. To oznacza także, że wywalczyli przepustkę do finału FRC w Detroit.

 

 

  

 

 

foto Spice Gears i Andrzej Maj