Jest projekt nowego kraśnickiego basenu. Czas na dokumentację

Aktualności
Czcionka

Jakiś czas temu pisaliśmy o projekcie budowy basenu w dzielnicy Starej Kraśnika. Niedawno Urząd Miasta ogłosił przetarg na dokumentację projektowo-kosztorysową budowy krytej pływalni przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 w Kraśniku. Wiadomo już jak obiekt będzie wyglądał i co się w nim znajdzie.

Basen przylegał będzie do budynku Szkoły Podstawowej nr 2 od strony ul. Spółdzielczej. Obiekt ma nawiązywać formą do "istniejącego budynku szkoły oraz współgrać z otoczeniem i tworzyć spójny układ urbanistyczno - architektoniczny z istniejącym zagospodarowaniem działki".

Budynek pływalni będzie dwukondygnacyjny. Oprócz samej niecki basenowej, która pomieści cztery tory do pływania wymiary 20 x 8,5 m, zaprojektowano dwie sauny: fińską i parową, oraz dwa miejsca do hydromasaży. Co ciekawe kraśnicki nowy basen będzie miał regulowane dno. To rozwiązanie coraz częściej stosowane w tego typu konstrukcjach - umożliwia ono dostosowywanie basenu do różnego typu zajęć wymagających określonej głębokości wody dla różnych grup wiekowych. Maksymalna głębokość niecki będzie miała 1,35 m, a minimalna 0,90 m.


Czytaj więcej

Będzie basen w starym Kraśniku?


Zaplanowano także odpowiednie zaplecze szatniowe i techniczne. Basen ma być ogólnodostępny w związku z tym znajdzie się tam stanowisko kasowe obsługujące krytą pływalnię, wyposażone w elektroniczny system obsługi klienta.

Obiekt ma być wyposażony w skuteczne systemy oszczędzania energii, co ma wpłynąć na niższe koszty jego utrzymania. Przy jego funkcjonowaniu wykorzystana ma być m.in. energia odnawialna. Obiekt ma spełniać wymogi izolacyjności cieplnej, które zaczną obowiązywać od 2021 roku.

Jeśli nie będzie specjalnych przeszkód w połowie roku powinien być gotowa dokumentacja wraz z kosztorysem a po tym przyjdzie czas na przetarg i budowę.  

Wizualizacje pochodzą z programu funkcjonalno-użytkowego opracowanego przez MWM Sp. z o.o. Sp. K.