Firma z Piaseczna przenosi zakład do Kraśnika

Aktualności
Czcionka

Kolejna firma zdecydowała się na ulokowanie swojego zakładu w Kraśniku. 14 marca podpisano umowę na dzierżawę miejskiej działki z firmą "Incomed" z Piaseczna.

Firma "Incomed" od 2010 roku działa na rynku produktów higienicznych. W Kraśniku nabyła działkę w kraśnickiej podstrefie Specjalnej Strefy Ekonomicznej o powierzchni 1,2 ha.

Jak powiedział właściciel firmy, pan Wojciech Zgajewski, produkcja będzie w całości przeniesiona z Piaseczna do Kraśnika i to z naszym miastem wiąże on nadzieje na rozwój produkcji. Umowa dzierżawy została zawarta na 10 lat, ale jak informuje właściciel, chciałby w niedługim czasie od rozpoczęcia produkcji kupić działkę na własność.

Na początku powstać ma hala produkcyjna wielkości 1000 – 1500 m.kw. oraz około 300 metrowy  budynek biurowy. Działka, którą będzie dzierżawił przedsiębiorca, daje jednak możliwości rozbudowy i ma być to od razu uwzględnione przy projektowaniu budynków.

 - W Kraśniku zaoferowano mi możliwość nabycia działki na bardzo korzystnych warunkach - mówi Wojciech Zgajewski – W Piasecznie wynajmuję teren, gdzie zlokalizowana jest firma, co nie jest w dłuższej perspektywie opłacalne finansowo ani nie daje pewności przy rozwijaniu kolejnych linii produkcyjnych - dodaje inwestor.

Przedsiębiorca podkreśla też korzystne położenie Kraśnika pod względem logistycznym.

Budowa zakładu rozpocznie się prawdopodobnie pod koniec 2018 roku, produkcja mogłaby wtedy ruszyć w ciągu pół roku.  Na początku zakład planuje zatrudniać kilkanaście osób. Mają to być pracownicy linii produkcyjnych oraz pracownicy biurowi i handlowcy. Zatrudnienie może się zwiększyć po uruchomieniu kolejnych linii produkcyjnych.