Prawie 24 tysiące kwiatów przyozdobi w tym roku Kraśnik

Aktualności
Czcionka

Pierwsze już pojawiły się na kraśnickich kwietnikach. Miasto przyozdobiły bratki i stokrotki, a w następnych miesiącach pojawią się kolejne ozdobne rośliny. Jak zapowiadamy w tytule, w tym sezonie w Kraśniku posadzonych zostanie prawie 24 tys. kwiatów.

Od pewnego czasu trwają już wiosenne prace w mieście. Odbywa się pozimowe sprzątanie ulic, a także prowadzone są wiosenne nasadzenia kwiatów. W tym roku na miejskich skwerach i rabatach pielęgnacją zieleni zajmuje się miejska spółka - KPM Sp. Z o. o.

- Kwiaty pojawią się w 25 lokalizacjach w całym mieście. Na początku kwietnia w jedenastu miejscach posadzonych zostało ponad 1500 bratków i 5200 stokrotek. Pojawiły się one między innymi w donicach na rynku, dwóch miejscach przy ul. Narutowicza (skwer Jana Pawła II w okolicy kościoła pw. Ducha Św. i plac przy dawnym kinie Pola), na skwerach przed Centrum Kultury i Promocji oraz Urzędem Stanu Cywilnego – informuje Emilia Łukasik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Kraśnik.

 

 

Ozdobne rośliny mają się w ciągu roku zmieniać. Do 1 czerwca w kwietnikach pojawią się między innymi begonie, lobelie, pelargonie i niecierpki.

- To nasadzenie obejmie wszystkie 25 miejsc, w których w tym roku zaplanowano miejskie kwiaty. Będą to dodatkowo m. in. : donice na słupach oświetleniowych na ulicach, donice w parkach w obu dzielnicach, rondo Ofiar Wołynia przy ul. Balladyny. Ostatni raz kwiaty pojawią się jesienią. Do 14 września będzie trwało sadzenie chryzantem i wrzosów - zapowiada Emilia Łukasik.

 

 

Zmiany na miejskich terenach zielonych odbywać się będą także w ramach projektu „Poprawa jakości środowiska w Mieście Kraśnik poprzez odnowę i rozwój terenów zieleni”. Prace będą prowadzone w 11 miejscach. W pierwszej kolejności będzie to park w dzielnicy fabrycznej, zieleń przy zalewie oraz zieleń przyblokowa wzdłuż Al. Niepodległości 33-39.

 

 

foto UM Kraśnik