Radio Lublin: Nauczyciel wysyłał uczennicy z Liśnika Dużego smsy o treści erotycznej. Teraz ma wrócić do szkoły

Aktualności
Czcionka

„Spodenki podkreślajo twoje kształty”, „Na zdjenciach z komunii wyglądałaś zjawiskowo i zachęcająco. A ta sukienka tylko podkreślała twoje atrybuty”, „Patrząc na twoje kobiece kształty różne myśli mi do głowy przychodzo” - smsy o takiej m.in. treści od nauczyciela dostawała uczennica ze szkoły w Liśniku Dużym. Sprawa trafiła do sądu, ale sąd warunkowo umorzył postępowanie (mężczyzna oskarżony był o stalking). Teraz wspomniany nauczyciel chce wrócić do pracy w szkole. Poruszający reportaż o tej sprawie został wyemitowany na antenie Radia Lublin.

Prześladowanie uczennicy przez nauczyciela, wysyłanie jej smsów o treści erotycznej, miało trwać 3 lata. Gdy sprawa wyszła na światło dzienne zajęły się nią organy ścigania. Mężczyzna stanął przed sądem. Zarzucono mu popełnienie przestępstwa stalkingu. 10 stycznia 2018 roku Sąd Rejonowy w Kraśniku warunkowo umorzył postępowanie przeciwko oskarżonemu wyznaczając okres próby na 2 lata, nałożył na niego obowiązek zadośćuczynienia na rzecz pokrzywdzonej w wysokości 2 tys. zł i obarczył kosztami postępowania sądowego.

Mężczyzna w tej sytuacji może i chce wrócić do pracy. Czy taki nauczyciel powinien mieć kontakt z dziećmi?

Zachęcamy do wysłuchania poruszającego reportażu Moniki Hemperek pt. „SMS-y do uczennicy”, który ukazał się na antenie Radia Lublin. Odnaleźć można go tutaj.

 

foto ilustracyjne pixabay.com