Boiska przy Reju oficjalnie otwarte

Aktualności
Czcionka

Młodzież korzysta z nich już od jakiegoś czasu, ale to dziś, w poniedziałek 14 maja 2018 r., zostały oficjalnie otwarte. Mowa o boiskach sportowych przy Zespole Szkół nr 2, czyli popularnym "Reju".

Połowę z 433 tys. zł jakie kosztował kompleks boisk i dwie bieżne dołożyło Ministerstwo Sportu i Turystyki, stąd wizyta na otwarciu wiceministra Jarosława Stawiarskiego.

- Kochani, to jest dla was - mówił do uczniów "Reja" wiceminister - To nie jest dla splendoru pana starosty czy mojego. To ma służyć wam, bo nauka powinna iść w parze z kulturą fizyczną. Chodziłem tu do szkoły i pamiętam tę infrastrukturę i to co tu było jeszcze parę lat temu. Tu w Reju czas stanął w miejscu. I gratuluje pomysłu panie dyrektorze, gratuluję panie starosto, że podjęliście to wezwanie, że 60 lat, które tu było zmienić na coś co odpowiada XXI wiekowi - mówił Jarosław Stawiarski.

Zadowolenia nie krył także dyrektor ZS nr 2 Krzysztof Staruch.

- Marzenia się spełniają. Wielu kolegów i koleżanek moich mówiło, że im kaktus na dłoni wyrośnie jak w jednej kadencji powstanie i hala i boiska. Opatrzność sprawiła, że mieliśmy bardzo skutecznych polityków. Skutecznych czyli takich którzy kochają nasza małą ojczyznę. Za to chciałbym podziękować panu staroście Andrzejowi Majowi i panu wiceministrowi Jarosławowi Stawiarskiemu -mówił dyrektor "Reja" Krzysztof Staruch.

 

 

Boiska i bieżnie to kolejne obiekty zrealizowane w Reju w tej kadencji samorządu. O tym jak ważna jest ta baza mówił starosta Andrzej Maj.

- Cieszę się, że po raz drugi w Reju możemy świętować otwarcie obiektów w trakcie kadencji w której pełnię funkcję starosty. Bardzo nam zależy, żeby nasze szkoły ponad gimnazjalne były coraz bardziej konkurencyjne. To, że mamy wspaniałych nauczycieli to jest bezdyskusyjne. Ale poprzez infrastrukturę chcemy dodatkowo przyciągać młodzież z powiatu i spoza powiatu do naszych szkół - mówił starosta Andrzej Maj.

 Głos zabrał jeszcze wicekurator Eugeniusz Pelak oraz reprezentująca europosła Krzysztofa Hetmana Magdalena Misiaszek, marszałka reprezentował radny Marek Kos. Wszyscy goście nie przyszli na otwarcie boisk z pustymi rękami. Każdy przyniósł podarunek w postaci piłek.

Po części oficjalnej i poświęceniu boisk przez uczącego w Reju ks. Wojciecha Mazura młodzież - i nie tylko - pokazała co można na boisku robić. Zaprezentowali się rejowscy sportowcy, którzy mają za sobą wiele sukcesów w ostatnim roku szkolnym. Piłkarki ręczne, piłkarze i siatkarze to tylko kilka grup, które sięgały m.in. po tytuły wicemistrzów województwa. Do sportowej zabawy zaproszono także gości. Tego dnia można było zobaczyć ministra, starostę, kuratora i dyrektora "Reja" grających do jednej bramki. Jak to wyglądało można zobaczyć na naszych zdjęciach. Zaprezentowały się też tancerki z "Reja".

 Trzy lata temu nowego boiska wielofunkcyjnego doczekał się również ZS nr 1, czyli tzw. „Górka”, a rok temu dobudowano do niego bieżnię okrężną. Obie inwestycje kosztowały w sumie 528 tys. zł. Na ten cel także przeznaczono ministerialne dofinansowanie. Powiat stara się także o dofinansowanie ze środków ministerstwa do budowy kompleksu boisk i kortów tenisowych przy ZS nr 3. Jeśli uda się pozyskać te środki, wszystkie trzy szkoły powiatowe na terenie Kraśnika będą dysponowały nowoczesną bazą sportową: salami gimnastycznymi, boiskami, bieżniami, a nawet kortami tenisowymi.