Umowa na budowę Warsztatów Szkolnych przy ZS 3 podpisana

Aktualności
Czcionka

W poniedziałek 21 maja na terenie Zespole Szkół nr 3 nastąpiło podpisanie umowy z wykonawcą i symboliczne wbicie łopaty na placu budowy nowych Warsztatów Szkolnych. Budynek hali warsztatowej ma zostać wzniesiony do końca września tego roku.

- Budowa warsztatów wpisuje się w naszą politykę modernizacji bazy sportowej, ale sam budynek to nie wszystko. Ważne jest to, co się wokół tej szkoły dzieje. Mamy wspaniałą młodzież, która jest niezwykle zdolna. Drużyna Spice Gears na tle rówieśników z całego świata wypada świetnie i to jest gwarantem tego, że z tej szkoły będą wychodzić zdolni absolwenci. Ta nowoczesna baza jest też dla mieszkańców Kraśnika, bo chcemy wyprzedzać to, co nas otacza, uczyć młodzież w takich kierunkach, żeby doskonale się odnajdowała na ryku pracy – mówił starosta kraśnicki Andrzej Maj. - To wszystko jest poparte umowami z naszymi partnerami, chociażby niedawno podpisaną umową z Fabryką Łożysk Tocznych, gdzie pod okiem wspaniałych specjalistów młodzież będzie mogła odbywać praktyki i uczyć się zawodu – przekonywał starosta podczas poniedziałkowej uroczystości.

 

 

Umowę z wykonawca podpisali starosta Maj, wicestarosta Mariusz Socha, dyrektor szkoły Aneta Jabłońska-Ośka oraz Dariusz Rachwał - przedstawiciel wykonawcy wybranego w przetargu. A do stołu, na którym była ona podpisywana, dostarczył ją robot skonstruowany przez wspomnianych przez starostę młodych robotyków ze Spice Gears.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, inwestycja ma być realizowana w dość szybkim tempie. W ciągu 4 miesięcy budynek hali warsztatów ma być gotowy. Prace wykończeniowe i wyposażenie warsztatów w sprzęt do nauki zawodów potrwają do czerwca 2019 r.

 

 

- To nie jest pierwsza tego typu inwestycja realizowana przez naszą firmę. Mamy spore doświadczenie, na rynku jesteśmy już ponad 20 lat. Specjalizujemy się w produkcji hal o konstrukcji stalowej, a taka właśnie ma tutaj powstać. Na budowę hali, jej wykończenie i wyposażenie mamy rok i myślę, że to wystarczający czas, by to zadanie wykonać – przekonuje Dariusz Rachwał z firmy ZRB Rachwał z Janowa Lubelskiego.

Przypomnijmy, że nowe warsztaty będą miały powierzchnię 1700 m kw. Znajdzie się tutaj 18 pracowni. 3 z nich, pracownie elektryczne o różnych specjalnościach, zostaną ulokowane w istniejącym budynku szkoły.

W nowoczesnych warsztatach kształceni będą uczniowie w siedmiu zawodach: technik elektryk, technik pojazdów samochodowych, technik informatyk, technik hotelarstwa, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, mechanik pojazdów samochodowych, technik mechatronik.

 

 

Inwestycja pochłonie 6,6 mln zł. Powiat Kraśnicki pozyskał na nią unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego w wysokości 3 mln zł.