Gorące bieganie i dobra zabawa na kraśnickiej Wiosce SOS. FOTO

Aktualności
Czcionka

Już po raz 24. na terenie kraśnickiej Wioski SOS pojawili się duzi i mniejsi biegacze. Każdy odpowiednie do swego wieku i umiejętności mógł znaleźć dystans dla siebie. I choć żar lał się z nieba nikt nie narzekał, bo oprócz sportowej rywalizacji podczas "Biegu po Uśmiech" zawsze jest dużo dobrej zabawy.

W XXIV Biegu po Uśmiech wzięło łącznie prawie 400 zawodników w konkurencjach dziecięco-młodzieżowych na dystansach od 100 do 1500 m, oraz w biegu głównym na 10 km i 5 km. Nie zabrakło też Biegu Integracyjnego, którego uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, oraz biegu Gości Honorowych.

 

„Bieg po Uśmiech” to impreza o charakterze pikniku rodzinnego. Tym samym nie mogło na niej zabraknąć chociażby takich atrakcji jak: malowanie twarzy i włosów, modelowanie balonów, puszczania baniek mydlanych, zabaw zręcznościowych i cyrkowych, wesołego miasteczka, trampoliny, czy też dmuchanych placów zabaw.

Był też konkurs plastyczny pn. "Sport to zdrowie", który był współfinansowany z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

 

 

Wśród tegorocznych atrakcji znalazł się pokaz ratownictwa medycznego oraz  symulacja udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadku, zorganizowany przez policję i strażaków z Miejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kraśniku oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Urzędowie. Po raz pierwszy w czasie „Biegu po Uśmiech” pojawił się iluzjonista. Występ Karola Sanettiego wprawił w zachwyt nie tylko najmłodszych, ale i nieco starszą widownię.

Jak co roku można było obejrzeć pokazy Jiu-jitsu i boksu, które prowadzili odpowiednio zawodnicy klubu Bushi (sekcja Jiu-jitsu SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku) oraz Klub Sportowy „Za Bramą”. Podczas imprezy można było zobaczyć Lubelską Grupę Współczesnej Rekonstrukcji Historycznej, która prezentowała mundury i broń. Całą imprezę uświetniały występy dzieci i młodzieży.

 

 

W tegorocznej edycji „Biegu po Uśmiech” organizatorów wspomogło ok. 30 wolontariuszy m.in. ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kraśniku, Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kraśniku, Zespołu Szkół Nr 2 im. Mikołaja Reja w Kraśniku, Banku Pekao, Kraśnickiego Stowarzyszenia Sportowego Bebek Jedynka oraz przedstawicielki pierwszej kraśnickiej drużyny harcerek „OCEAN” im. hm. Marii Byczewskiej.

Nie zabrakło też tradycyjnego bigosu. Największe emocje, większe nawet niż konkurencje biegowe wzbudziło losowanie nagród, wieńczące całą imprezę, w którym nagrodą główną był m.in. rower górski, multimedialny tablet, zegarki czy smartwatch. Nagrody rozlosowano pośród małych i dużych uczestników zawodów biegowych. W tym roku do losowania partnerzy oraz sponsorzy przekazali aż 50 nagród rzeczowych.

 

 

Jak wyglądała cała impreza od początku do końca można obejrzeć na naszych zdjęciach podzielonych na kilka katalogów.

Poniżej można też znaleźć wyniki biegów dziecięcych i młodzieżowych, natomiast biegów na 5 i 10 km można znaleźć tutaj.

Najlepszym na 10 km był Michał Biały (SKB), przed Mirosławem Zioło (Kraśnik Biega) i Michałem Dębickim (Dąbrowski Team/AZS Politechnika Lubelska). Na 5 km zwyciężył Michał Jamioł z Kielc,

 

KATEGORIA: CHŁOPCY 2014 i MŁODSI

Lp.

Numer startowy

Imię

 i nazwisko

1

265

MATEUSZ MALINOWSKI

2

261

TYMON MACHAJ

3

605

NATANIEL GŁĄB

5

606

NIKODEM GAŁKOWSKI

6

251

HUBERT SZCZEPANIK

7

278

PATRYK ORENTREICH

8

593

JAKUB MICHOTAJ

9

264

LEON KUŹMIUK

10

274

STANISŁAW ŁUKASIK

11

263

TYMON GÓRKA

12

259

PIOTR SZUMNY

13

290

OLIWIER DZIK

14

291

OLIWIER DYDO

 

WYNIKIUCZESTNIKÓW XXIV BIEGU PO UŚMIECH J

KATEGORIA: 
CHŁOPCY 2012-2013

 

Lp.

Numer startowy

Imię

 i nazwisko

1

260

IGNACY JAMIOŁ

2

283

KACPER KURANT

3

285

DOMINIK MISZTAL

4

257

ANTONI MARCINKOWSKI

5

611

LEON LENDZION

6

266

ALAN HRESZCZYK

7

348

ANTONI GÓRSKI

8

376

FILIP KASPRZAK

9

271

OLIWIER WRONKA

10

292

FILIP GIBADŁO

11

349

TYMON ŚLUSARSKI

12

255

ADAM JABŁOŃSKI

13

588

KACPER STACHULA

14

282

MIKOŁAJ PYRZYNA

15

258

DANIEL KOZŁOWSKI

16

293

ROBERT ROZMUS

17

288

PIOTR KRUPIŃSKI

18

604

ARTUR SERWATKA

19

298

KAJETAN BIELEŃ

20

415

MARCEL MAZUREK

21

277

WIKTOR MATYCZ

 

WYNIKI UCZESTNIKÓW XXIV BIEGU PO UŚMIECH J

 

KATEGORIA:    CHŁOPCY 2010-2011

 

Lp.

Numer startowy

Imię

 i nazwisko

1

344

JEREMI JARGIŁO

2

262

MARCEL MACHAJ

3

281

JAKUB SZEWC

4

378

JAŚ WIDEROWSKI

5

284

BORYS WNUK

6

300

MARCEL CIOŁEK

7

596

BARTOSZ OTWIMOWSKI

8

424

KACPER RYBAK

9

592

ANTONI PODSTAWKA

10

390

KAROL KUPCZYK

11

273

ALAN ZIĘBA

12

610

JAŚ KONACHOWICZ

13

269

PATRYK JURZYŃSKI

14

294

WOJCIECH ALBIN

15

612

JAKUB DUBIEL

16

275

WIDOMSKI MICHAŁ

17

377

MARCEL KASPRZAK

18

267

JAN CUDZIŁO

19

608

KRZYSZTOF PRÓSZYŃSKI

20

350

DAMIAN STĘPNIAK

21

345

FRANCISZEK WOJCIECHOWSKI

 

 

 

 

 

WYNIKI UCZESTNIKÓW XXIV BIEGU PO UŚMIECH J

KATEGORIA:  CHŁOPCY 2008-2009

 

Lp.

Numer startowy

Imię

 i nazwisko

1

272

MARCEL ZDYBEL

2

289

RADEK JURKOWSKI

3

419

KUBA GRZEGORZEWSKI

4

392

ERYK PARZYCH

5

270

MICHAŁ MARSZAŁEK

6

603

OLIWIER WÓJCIK

7

423

KACPER WÓJCIK

8

601

ALAN PAŁKA

9

341

DAMIAN MAZUREK

10

418

MICHAŁ MICHNIK

11

299

JULIAN BIELEŃ

12

422

DANIEL RAPA

13

416

KACPER KOWAL

14

421

SZYMON GRZEGORZEWSKI

15

268

KRYSTIAN OŁOWNIA

16

297

KACPER KWIATKOWSKI

17

388

IGOR DOMAŃSKI

18

417

KAMIL WNUK

19

386

PATRYK BARGIEŁ

20

256

SZYMON MACHUL

21

280

ADAM GOSK

22

286

BARTOSZ BRAL

23

346

JULIAN SERAFIN

 

 

WYNIKI UCZESTNIKÓW XXIV  BIEGU PO UŚMIECH J

KATEGORIA:   CHŁOPCY 2006-2007

Lp.

Numer startowy

Imię

 i nazwisko

1

305

ADRIAN SIŁUCH

2

188

ADRIAN WOLIŃSKI

3

322

MACIEK KUCHTA

4

319

ANTEK JAMIOŁ

5

183

SEBASTIAN PALKA

6

329

SZYMON ORENTREICH

7

192

OSKAR WÓJCIK

8

301

PATRYK FLIS

9

395

ERYK BARGIEŁ

10

309

MARCEL GŁĄB

11

191

ANDRZEJ KOWALSKI

12

181

MICHAŁ ĆWIKŁA

13

394

MIKOŁAJ DOMAŃSKI

14

325

KACPER PAWLICKI

15

330

PATRYK KURZYNA

16

306

MAKSYMILIAN SZWEDO

17

182

MATEUSZ ZAJĄC

18

321

ARKADIUSZ ŚWIEJKO

 

 

WYNIKI UCZESTNIKÓW XXIV BIEGU PO UŚMIECH J

KATEGORIA: CHŁOPCY 2004-2005

Lp.

Numer startowy

Imię

 i nazwisko

1

393

MATEUSZ PATEJ

2

190

ERYK CIEMPIEŃ

3

304

MARCEL AMBRUSZKIEWICZ

4

335

WOJCIECH BALAWENDER

5

338

KACPER JĘDRUSZKO

6

400

SŁAWOMIR OSMAŃSKI

7

314

MICHAŁ STĘPIEŃ

8

333

MATEUSZ MAZUR

9

310

MATEUSZZ HARASIMIUK

11

326

KACPER MAJEWSKI

12

336

ERNEST SOBSTYL

13

184

DAWID WOLACIN

14

324

DANIEL GWARA

15

316

EMIL SZADZIEWSKI

16

186

KRZYSZTOF DALCZYŃSKI

17

332

OSKAR WÓJCIK

18

185

SEBASTIAN JAKUBIAK

19

337

JAKUB ŁACIAK

20

311

KAMIL SMAGOROWICZ

21

334

JAKUB TERMENA

22

331

KAMIL CHELIŃSKI

 

 

WYNIKI UCZESTNIKÓW XXIV BIEGU PO UŚMIECH J

KATEGORIA:  CHŁOPCY   2002-2003

Lp.

Numer startowy

Imię

 i nazwisko

1

320

Sebastian Bijak

2

307

Mateusz Stępniak

3

327

Paweł Piotrowski

4

302

Rafał Nowak

5

317

Mateusz Laskowski

6

303

Kacper Madura

 

 

 

WYNIKI UCZESTNIKÓW XXIV BIEGU PO UŚMIECH J

KATEGORIA:   CHŁOPCY 2000-2001

Lp.

Numer startowy

Imię

 i nazwisko

1

194

Kamil Woźniak

2

397

Robert Daśkiewicz

3

308

Serafim Mielniczuk

4

323

Dawid Poprawski

 

WYNIKI UCZESTNIKÓW XXIV  BIEGU PO UŚMIECH

KATEGORIA: DZIEWCZĘTA 2014 i MŁODSZE

Lp.

Numer startowy

Imię

 i nazwisko

1.

247

Malina Czapla

2

225

Malwina Wnuk

3.

239

Hanna Gnat

3.

238

Małgorzata Gnat

4.

210

Zofia Kidzińska

6.

226

Emilia Gaczewska

7.

438

Agata Łoszak

8.

220

Zosia Kuźmiuk

9.

406

Karolina Wronka

10.

249

Blanka Płaksa

11.

204

Wiktoria Dziubińska

 

WYNIKI UCZESTNIKÓW XXIV BIEGU PO UŚMIECH J

KATEGORIA: 
DZIEWCZĘTA 2012-2013

 

Lp.

Numer startowy

Imię

 i nazwisko

1

243

Maja Socha

2

213

Ewa Gosik

3

222

Lena Gołebiewska

4

402

Oliwka Gębicz

5

599

Kasia Konachowicz

6

413

Pola Ślusarska

7

240

Marta Odziewa

8

597

Julia Tokarczyk

9

248

Klaudia Rozmus

10

231

Liliana Kuraś

11

594

Klaudia Zaleśna

12

379

Milena Widerska

13

206

Kasia Majewska

 

WYNIKI UCZESTNIKÓW XXIV  BIEGU PO UŚMIECH J

 

KATEGORIA:    DZIEWCZĘTA 2010-2011

Lp.

Numer startowy

Imię

 i nazwisko

1

410

Łucja Golińska

2

407

Lena Matyjasek

3

244

Zuzanna Malinowska

4

383

Nikola Domańska

6

224

Wiktoria Janiec

7

430

Kornelia Marzec

8

429

Patrycja Wołoszyn

9

209

Oliwia Zapalska

10

598

Nikola Piskor

11

232

Hanna Kuraś

12

391

 

13

437

Martyna Mydlak

14

382

Małgorzata Bargiel

15

217

Maja Pietroń

16

215

Nadia Szewca

17

223

Julia Jabłońska

18

205

Dominika Szczepanik

19

404

Zuzanna Jaros

20

389

Martyna Leonarczyk

21

391

Katarzyna Wawrzyniak

22

212

Alicja Leśniak

23

441

Małgorzata Paluch

24

405

Zuza Chmiel

25

229

Maja Gaczewska

 

WYNIKI UCZESTNIKÓW XXIV  BIEGU PO UŚMIECH J

KATEGORIA:   DZIEWCZĘTA 2008-2009

Lp.

Numer startowy

Imię

 i nazwisko

1

384

Magdalena Domańska

2

241

Kaja Kaczmarska

3

228

Klaudia Dydo

4

411

Alicja Pyzik

5

208

Lena Szmyrgała

6

401

Hanna Michota

7

431

Sandra Borowska

8

207

Klaudia Majewska

9

435

Kasia Szuper

10

427

Weronika Wolińska

11

426

Karolina Serwin

12

591

Weronika Kurek

13

233

Marysia Jamrozy

14

236

Liliana Wlaszczyk

15

234

Martyna Szabat

16

203

Faustyna Matyśkiewicz

17

436

Amelia Czajkowska

18

590

Julia Skubińska

19

433

Ania Wnuk

20

385

Wiktoria Kupczyk

21

439

Julia Bednarz

22

434

Klaudia Kita

23

440

Zuzanna Lendzion

24

408

Martyna Ostrowska

25

237

Julia Marcinkowska

26

218

Amelia Bylewska

27

381

Ewa Kolczyńska

28

202

Amelia Dubiel

29

432

Sandra Pułapa

30

387

Małgorzata Leonarczyk

31

216

Maja Młynarska

32

211

Julia Jędrzejewska

33

214

Natalia Gosik

34

403

Maja Wasserman

35

250

Karolina Klimek

36

227

Amelia Świejko

37

246

Karolina Boguń

39

219

Julia Szumna

40

235

Iza Kalinowska

41

428

Róża Szabat

 

WYNIKI UCZESTNIKÓW XXIV  BIEGU PO UŚMIECH J

KATEGORIA:   DZIEWCZĘTA 2006-2007

Lp.

Numer startowy

Imię

 i nazwisko

1

142

Zuzanna Kurlej

2

493

Alicja Pluta

3

115

Wiktoria Gburzyńska

4

145

Weronika Szymańska

5

149

Roksana Rafalik

6

494

Karolina Pluta

7

105

Jowita Majewska

8

147

Oliwia Stopyra

9

117

Ania Solecka

10

138

Natalia Metoda

11

131

Jagoda Rostek

12

119

Martyna Zarzycka

13

398

Nikola Lodowska

14

130

Oliwia Wójtowicz

15

141

Natalia Woźniak

16

108

Maria Czajkowska

17

499

Patrycja Słabczyńska

18

589

Wiktoria Samol

19

146

Weronika Stępniak

20

114

Daria Laskowska

21

140

Dominika Kowalska

22

118

Aleksandra Sobieraj

23

124

Oliwia Gołębiowska

24

485

Martyna Gryta

25

486

Ania Pruszyńska

26

496

Angelika Grabias

27

585

Martyna Tuderek

28

120

Wiktoria Oszust

29

148

Martyna Wołoszyn

30

495

Natalia Wójcik

31

111

Gabriela Kuchta

32

144

Wiktoria Pyzik

33

500

Kinga Dziura

34

116

Natalia Gburzyńska

35

498

Marta Szuper

36

121

Maja Makuch

 

 

WYNIKI UCZESTNIKÓW XXIV  BIEGU PO UŚMIECH J

KATEGORIA: DZIEWCZĘTA 2004-2005

Lp.

Numer startowy

Imię

 i nazwisko

1

103

Aleksandra Zapalska

2

109

Kinga Gazda

3

106

Maria Lenart

4

492

Magdalena Skrok

5

110

Maria Gustaw

6

587

Julia Ostrowska

7

491

Oliwia Walczyk

8

127

Alicja Łaciak

9

586

Wiktoria Serafin

10

125

Elżbieta Kuchta

 

WYNIKI UCZESTNIKÓW XXIV  BIEGU PO UŚMIECH J

KATEGORIA:   DZIEWCZĘTA   2002-2003

Lp.

Numer startowy

Imię

 i nazwisko

1

136

Wiktoria Ciepła

2

488

Kinga Kołodziej

3

134

Weronika Ciepła

4

128

Wiktoria Bobrowska

5

132

Karolina Kuzdra

6

487

Katarzyna Szczepańska

 

WYNIKI UCZESTNIKÓW XXIV BIEGU PO UŚMIECH J

KATEGORIA:   DZIEWCZĘTA 2000-2001

Lp.

Numer startowy

Imię

 i nazwisko

1

123

Karolina Łukasiewicz

2

122

Julia Bojda

3

137

Andżelika Ciepła

4

139

Zuza Kwiatkowska