Sejmik dał zielone światło. Niedługo egzaminy na prawo jazdy w Kraśniku!!!

Aktualności
Czcionka

Bardzo dobra informacja dla tych z mieszkańców powiatu kraśnickiego, którzy jeszcze nie mają, a będą chcieli zdobyć uprawnienia do kierowania samochodami osobowymi. Za kilka miesięcy na egzamin na prawo jazdy nie trzeba będzie już jechać do Lublina, Tarnobrzega czy Puław.

Na poniedziałkowym (18 czerwca) posiedzeniu radni Sejmiku Województwa Lubelskiego jednogłośnie przychylili się do propozycji, by w Kraśniku powstał Oddział Terenowy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie.

Z pomysłem utworzenia u nas takiej placówki na początku tego roku wyszedł kraśnicki poseł Wojciech Wilk.

- Bardzo dziękuję radnym Sejmiku za pozytywną decyzję i panu marszałkowi za podjecie tematu. Dziękuję także Krzysztofowi Babiszowi, dyrektorowi lubelskiego WORD, który mocno się w to przedsięwzięcie zaangażował, przygotował analizy, które pokazują, że istnienie takiego ośrodka w naszym mieście ma sens. Jestem pewien, że Kraśnik jako miejsce zdawania egzaminu na prawo jazdy wybierać będą nie tylko mieszkańcy powiatu kraśnickiego, ale także wielu przyszłych kierowców spoza niego. To kolejna, po biurze paszportowym ważna, placówka, którą uda się sprowadzić do Kraśnika – mówi poseł Wojciech Wilk.

Teraz lubelski WORD będzie mógł przystąpić do działania w sprawie utworzenia swojego oddziału terenowego w Kraśniku. Wstępnie teren gdzie mógłby się mieścić w naszym mieście ośrodek egzaminowania kierowców już jest wybrany. Kolejne kroki to wydzierżawienie go od właściciela i przygotowanie odpowiedniej infrastruktury.

Jeżeli rozmowy z właścicielem terenu i inwestycja przebiegną sprawnie, to jest szansa, że pierwsze egzaminy na prawo jazdy w Kraśniku odbyłyby się jeszcze w tym roku.

 

foto ilustracyjne - WORD Lublin