Już w środę otwarcie nowego placu zabaw na MOSiR

Aktualności
Czcionka

W najbliższą środę 4 lipca o godz. 10.00 otwarty zostanie odnowiony plac zabaw i siłownia street workout na MOSiR. Na dzieci tego dnia czekać będą animatorzy z ciekawymi zajęciami. Odbędzie się także pokazowy trening street workout na nowych urządzeniach.

Zakończył się remont terenów rekreacyjnych na MOSiR. Powstał park street workout, siłownia zewnętrzna oraz plac zabaw. Otwarcie obiektów nastąpi 4 lipca o godz. 10.00.

Nowy plac zabaw z pewnością będzie największym i najnowocześniejszym placem zabaw w mieście. Dzieci znajdą tam nie tylko typowe huśtawki, karuzele czy bujaki na sprężynach. Oprócz tego pojawiły się zjeżdżalnie, urządzenia sprawnościowe, urządzenia do wspinaczki czy piramida linowa.

W ramach prac na skateparku odbył się remont nawierzchni. Powstała też ścianka do graffiti. Utworzony został park do Street Workout (park do ćwiczeń siłowych) oraz boisko wielofunkcyjne. W strefie street workout znajdują się urządzenia takie jak drążki poziome i pionowe, drabinki poziome i pionowe, poręcze, rury gimnastyczne, kółka gimnastyczne zawieszone na łańcuchach czy ławki skośne. To pierwszy twego typu obiekt w mieście.

Obok jest też siłownia zewnętrzna wyposażona w urządzenia takie jak:  wioślarz, orbitrek, biegacz,  wyciąg górny.

Cała inwestycja kosztowała  ponad 1 843 tys. zł. Miasto otrzymało na nią dofinansowanie w kwocie 479 tys. zł. Środki te pochodzą z Ministerstwa Sportu i Turystyki z Programu rozwoju ponadlokalnej infrastruktury.

Jeśli nie wiecie jak wygląda nowy plac, siłownia i skatepark zapraszamy do naszej galerii.