Odnowione obiekty na MOSiR oficjalnie otwarte

Aktualności
Czcionka

Tak ja zapowiadaliśmy w środę przed południem oficjalnie otwarto odnowione obiekty na kraśnickim stadionie. Nowy plac zabaw, siłownia street workout i odnowiony skatepark już służą mieszkańcom.

Oczywiście najbardziej na otwarcie czekały dzieci. Część z nich nie mogła się doczekać i jeszcze przed otwarciem testowała nowe urządzenia na placu zabaw. Po oficjalnych (krótkich) przemówieniach,  poświęceniu placu  oraz przecięciu wstęgi większość dzieci rzuciła się do zabawy i sprawdzania jak urządzenia działają w praktyce.

- Ministerstwo Sportu dofinansowuje wszystkie dobre projekty. To jest dobry projekt i cieszę się, że mogliśmy realizować tę inwestycję z samorządem Kraśnika. Chcę by takich projektów na terenie Kraśnika, powiatu kraśnickiego województwa lubelskiego, w Polsce było jak najwięcej - mówił na otwarciu wiceminister Jarosław Stawiarski - Dzieciaki bawcie się tutaj, byle bez kontuzji - dodał.

- Chcę z tego miejsca serdecznie podziękować panu ministrowi za wsparcie i nieocenioną pomoc przy tej inwestycji. Stawiamy na jakość życia mieszkańców stąd ten plac zabaw ze strefami aktywności dla dużych i małych. Spędzajcie tu czas przyjemnie i bezpiecznie - mówiła wiceburmistrz Marzena Pomykalska.

Gdy dzieci bawiły się na placu starsi zasiedli w na ławeczkach w zacienionych miejscach, co jest niewątpliwym plusem tego miejsca. Do tej pory bowiem w słoneczne dni plac pustoszał, bo nie było gdzie się schować przed słońcem.

Były też animacje sportowe na płycie lodowiska przygotowane przez instruktorów z Orlików. Był też pokaz ćwiczeń na nowej siłowni.

A jak wyglądało otwarcie możecie zobaczyć na naszych zdjęciach.