Płyta jednym z efektów muzycznych rekolekcji zespołu Emmanuel Gospel

Aktualności
Czcionka

O zespole Emmanuel Gospel na naszym portalu była już mowa m.in. przy okazji organizacji kraśnickich warsztatów gospel. Krótko przypomnimy, iż celem grupy od samego początku jest głoszenie Dobrej Nowiny poprzez śpiew. Zespół posługuje muzycznie podczas uwielbień, Wieczorów Chwały, Mszy Świętych z modlitwą o uzdrowienie, czy też koncertów ewangelizacyjnych.

Pod koniec ubiegłego roku zrodził się pomysł organizacji rekolekcji – dla zespołu, naszych rodzin, znajomych oraz wszystkich chętnych. W dniach 14-17 grudnia 2017 roku zgromadziliśmy się w liczbie blisko 60 osób w Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach. Podczas trzech dni mogliśmy wysłuchać konferencji ojców paulinów: Adama Czuszela, Pawła Subika oraz Debory Sianożęckiej - kobiety-psychologa, autorki m.in. książek pt. Batszeba. Odnajdź swoje miejsce w rodowodzie Jezusa, czy Eliasz. Kiedy nie chce mi się żyć, czyli depresja powołanego.

 

 

Głównym tematem rekolekcji, w trakcie których Emmanuel Gospel posługiwał muzycznie, była wędrówka Maryi z Nazaretu do Ain-Karim, gdzie mieszkała jej krewna Elżbieta - stąd też tytuł wydarzenia 153 km łaski. 3 miesiące Miriam u Elżbiety. Twoje 3 dni z Miriam.

Rekolekcje były czasem skupienia, adoracji, zasłuchania w wygłoszone konferencje, również w trakcie ich trwania zrodził się pomysł, aby treści, które usłyszeliśmy ujrzały światło dzienne. Po powrocie do Kraśnika osoby współtworzące zespół Emmanuel Gospel postanowiły utworzyć Fundację o nazwie MASSA. Po niedługim czasie rozpoczęliśmy pracę nad wydaniem płyty. Po wielu trudach pracy, wielu wyrzeczeniach, w dniu dzisiejszym nagrania z rekolekcji przeplatane muzyką naszego zespołu możemy trzymać w ręku.

 

 

Płyta pt. 153 km łaski. 3 miesiące Miriam u Elżbiety. Twoje 3 dni z Miriam jest dostępna w sprzedaży od 9 czerwca 2018 roku i stanowi ona dla nas dowód, że Maryja jest najlepszą przewodniczką w życiu człowieka. Nikt z nas nie przypuszczał, że rekolekcje poświęcone właśnie Jej przyniosą takie owoce.

 

Nagranie rekolekcji można zakupić na stronie internetowej https://wydawnictwomassa.pl

 

Na zdjęciu na górze teksty uczestnicy rekolekcji zorganizowanych przez Emmanuel Gospel