Po Chinach przyszedł czas na Meksyk. Nasi młodzi robotycy na FIRST Global Challenge

Aktualności
Czcionka

Ledwie część ekipy Team 5883 Spice Gears wróciła z Chin, w międzyczasie był jeszcze wyjazd na Ukrainę, a już kolejni jej reprezentanci są na kontynencie amerykańskim. Biorą udział w robotycznej olimpiadzie FIRST Global Challenge, podczas której bronią tytułu wicemistrzów świata.

Przed rokiem w robotycznej olimpiadzie w Waszyngtonie zajęli 2. miejsce. Byli najlepszą narodową drużyną wśród wszystkich startujących ekip (zwyciężył zespół złożony z zawodników z kilku europejskich krajów). O powtórzenie sukcesu z ubiegłorocznego FGC łatwo z pewnością nie będzie, ale Spice Gears mają już spore doświadczenie i sukcesy na swoim koncie.

- Jedziemy na olimpiadę bronić drugiego miejsca, ale w tym roku będzie trochę trudniej. Będą inne ekipy. Wiemy, że w tym roku reprezentacją USA będą mistrzowie świata w tego typu robotach. Spróbujemy się z nimi zmierzyć – zapowiadał przed wyjazdem mentor Spice Gears Dariusz Głuchowski. - Teraz zmieniono trochę zasady. W ubiegłym roku kto zdobył największą liczbę punktów w meczach, ten wygrywał. Teraz rywalizujemy w sojuszach złożonych z 3 robotów. Wygra więc któryś z sojuszy – tłumaczył nam Głuchowski.

 

 

Młodzi robotycy z powiatu kraśnickiego na meksykańskie zawody zbudowali nowego robota z części dostarczonych przez organizatorów. By szanse były równie każdy zespół miał taki sam zestaw elementów. Tym razem głównym tematem olimpiady będzie energia odnawialna. Roboty będą musiały m.in. podnosić i przewozić w odpowiednie miejsce panele słoneczne oraz zbierać paliwo w postaci sześcianów, które też trzeba będzie przetransportować, a także uruchomić elektrownię wiatrową.

 

 

Naszą drużynę na meksykański turniej tworzą: Kacper Gąsiorowski, Weronika Henzler, Karolina Makoś, Aleksandra Łazarz, Krzysztof Nawrocki oraz mentorzy Dariusz Głuchowski i Bartosz Pisiak.

Ceremonia otwarcia tegorocznego First Global już dzisiaj o godz. 21:45 polskiego czasu. Zobaczyć ją, jak również turniejowe mecze, będzie można oglądać tutaj.


Zobacz też:
Nasza młodzież wicemistrzami olimpijskimi w First Global Challenge
Robotyczne półkolonie ze Spice Gears rozpoczęte
Spice Gears w Chinach dotarli do półfinału turnieju CRC
Spice Gears nie zwalniają tempa. W Szanghaju też wygrali.


Foto za https://www.facebook.com/andrzej.maj.71