Partia Razem przedstawiła kandydata z naszego okręgu do sejmiku

Aktualności
Czcionka

To była pierwsza wyborcza konferencja w tej kampanii. Lider lewicowej "Partii Razem" Adrian Zandberg zaprezentował na kraśnickim dworcu w starej dzielnicy kandydata do sejmiku z naszego okręgu. Jest nim pochodzący z Kraśnika Tomasz Warzocha.

Konferencja działaczy "Razem" odbyła się nie przez przypadek na kraśnickim dworcu autobusowym w starej dzielnicy. Jednym z priorytetów w programie samorządowym Razem jest rozwój transportu publicznego.

— W województwie lubelskim wciąż istnieją miejsca, gdzie nie da się dojechać pociągiem ani autobusem. To niedopuszczalne w europejskim kraju w XXI wieku — skomentował Tomasz Warzocha — Doprowadzimy linie autobusowe do wszystkich miast i wsi sołeckich, gdzie nie da się dotrzeć koleją. Stworzymy jeden rozkład jazdy dla całego województwa, dostępny online i regularnie konsultowany z mieszkańcami - powiedział kandydat.

Pieniądze na ten cel miałyby pochodzić z Unii Europejskiej. Jako wzór działacze Partii Razem stawiają tu wiele krajów z Europy Zachodniej.

W sejmiku działacze chcieliby się zająć też w sejmiku sprawami osób starszych i niepełnosprawnych.

- Ponad 2 mln młodych ludzi wyjechało za granicę - do Londynu, do Niemiec, do Norwegii. Ich rodzice będą się starzeć, będą potrzebowali wsparcia a często nie będzie blisko rodziny, która tego wsparcia musi udzielić. I tu znów musi wkroczyć samorząd - mówił w Kraśniku Adrian Zanderg.

Tomasz Warzocha pochodzi z Kraśnika. Jest dr chemii UMCS. Jest też założycielem "Partii Razem" Ma już za sobą m.in. wybory do sejmu w 2015. Kandydat z okręgu kraśnickiego planuje prowadzić kampanię opierając się na spotkaniach z ludźmi.