Potentat budowlany inwestuje w Kraśniku: Mamy długofalowe plany

Aktualności
Czcionka

Pod koniec ubiegłego roku "Strabag" - trzecia co do przychodów firma budowlana w Polsce, kupiła w Kraśniku działkę pod inwestycję. Wiemy już co na niej powstanie. Firma nie wyklucza też dalszych inwestycji w naszym mieście.

W grudniu 2017 roku firma Strabag w przetargu kupiła od Urzędu Miasta trzy działki przy ul. Obwodowej o powierzchni prawie 3 ha. Zapłaciła za nie ponad 4 mln 410 tys. zł (cena wywoławcza to 1,5 mln). Na początku firma nie chciała zdradzić co powstanie na tym terenie. Teraz już wiemy.

- Na zakupionych przez Strabag działkach przy ul. Obwodowej w Kraśniku, spółka zbuduje Wytwórnię Mas Asfaltowych, która będzie dedykowana lokalnym projektom infrastrukturalnym, w niewielkim zakresie będzie również produkować masę asfaltową na projekt budowy odcinków drogi S19 - Anna Cembrzyńska Rzecznik Prasowy STRABAG Sp. z o.o.

Jak się dowiedzieliśmy na tym terenie znajdzie się  także laboratorium badawcze spółki której właścicielem jest koncern Strabag - TPA, które będzie obsługiwać miejscową wytwórnię oraz projekty lokalne.

TPA, jako jednostka laboratoryjna, zatrudnia prawie 800 pracowników w 130 ośrodkach i 20 krajach Europy, przez co jest jedną z największych prywatnych spółek laboratoryjnych w Europie, oferując klientom szeroki zakres usług we wszystkich dziedzinach budownictwa.

Bardzo możliwe, że to nie koniec inwestycji w naszym mieście, bowiem firma ma swoje plany związane z Kraśnikiem.

- Strabag Sp. z o.o. ma długofalowe plany związane z obecnością w Kraśniku, nie wykluczamy tu kolejnych inwestycji - powiedziała nam rzeczniczka firmy.

Przypomnijmy, że Strabag i Strabag Infrastruktura Południe wybuduje 18-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 od węzła Kraśnik Południe do węzła Janów Lubelski Północ.

foto ilustracyjne/pixabay